reklama
reklama

Policja ma nowe laserowe mierniki prędkości. Dziś akcja na drogach

Na sygnale, Wiadomości, 19.05.2023 12:12,
Nowe laserowe mierniki prędkości umożliwiają precyzyjne wykonanie pomiaru z większej odległości.
Policja ma nowe laserowe mierniki prędkości. Dziś akcja na drogach
W piątek (19.05) na drogach policja przeprowadza akcję wymierzoną w piratów drogowych.

- Należy podziewać się większej niż zazwyczaj liczby kontroli pomiarów prędkości szczególnie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych - informuja policjanci.

Policja przy okazji pochwaliła się, że tylko w pierwszym kwartale tego roku dla komend w Polsce zakupiono 100 nowych laserowych mierników prędkości z rejestracją obrazu LTI 20/20 TruCAM II.

- Doposażenie policjantów ruchu drogowego w nowoczesne laserowe mierniki prędkości umożliwia precyzyjne wykonanie pomiaru z większej odległości. Sygnał do zatrzymania podawany jest dzięki temu z odpowiednim wyprzedzeniem, co zapewnia możliwość płynnego i bezpiecznego zatrzymania pojazdu w warunkach wzmożonego ruchu drogowego. Tym samym pozwala to na efektywny i skuteczny nadzór w zakresie pomiaru prędkości, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym - czytamy w policyjnym komunikacie

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 20.05.2023 09:19

To, że ma to dobrze ale niech nauczy się ich używać zgodnie z instrukcją. Dodatkowo pojazd powinien być widoczny na drodze. No i najważniejsze ATEST urządzenia dostępny na żądanie w oryginale.