reklama

Pili przed cmentarzem. A potem...

, Na sygnale, Wiadomości, 02.11.2021 12:14,
Nietrzeźwy zabrał kluczyki od samochodu pijanemu koledze.
Pili przed cmentarzem. A potem...

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 56 – letniego mieszkańca gminy Kęty, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz jazdę samochodem bez uprawnień do kierowania. Pijanemu kierowcy kluczyki odebrał znajomy, z którym wcześniej drogowy przestępca spożywał alkohol.

Jak informuje policja, w nocy z 28/29 października o godzinie 22.30 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwego kierowcy, który samochodem marki Fiat wjechał do rowu przy ulicy Beskidzkiej w Bielanach. We wskazane miejsce natychmiast ruszył jeden z policyjnych patroli.

- W trakcie czynności mundurowi ustalili, że kilkanaście minut wcześniej 56 – latek wraz ze swoim 34 – letnim znajomym spożywali alkohol w samochodzie zaparkowanym na cmentarnym parkingu. Kiedy trunek się skończył mężczyźni postanowili wracać do swoich domów. 34 – latek chciał iść pieszo, natomiast 56 – latek postanowił wrócić samochodem. Na takie rozwiązanie nie chciał się zgodzić młodszy z mężczyzn. Zaczął więc odwodzić 56 – latka od zamiaru jazdy samochodem lecz wtedy kumpel nakazał mu aby wysiadł z pojazdu, po czym ruszył. Po przejechaniu kilkunastu metrów fiat zjechał z jezdni do rowu. Kiedy zaczął wycofać, aby kontynuować jazdę przy pojeździe był już 34 – latek, który wyciągnął kluczyki ze stacyjki, następnie poprosił świadka o wezwanie Policji - informuje asp. sztab Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

56 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Z kolei w minioną niedzielę (31.10) po południu na ulicy Stara Droga w Bulowicach zauważyli samochód marki Volkswagen Golf, którego styl jazdy sugerował, iż kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. W związku z powyższym dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej.

Badanie stanu trzeźwości 47 – letniego mieszkańca gminy Kęty wykazało 0,3 promila alkoholu co stanowi wykroczenie (jazda w stanie po użyciu alkoholu). Ponadto okazało się, że w 2018 roku wobec mężczyzny wadowicki Sąd orzekł pięcioletni zakaz kierowania pojazdami. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi grzywna oraz kara aresztu, natomiast za złamanie sądowego zakazu kierowania grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy