reklama

To będzie prawdziwa przystań dla seniorów

, Gospodarka, Wiadomości, 02.11.2021 11:40, eł

W tym miejscu osoby starsze znajdą sporo rozrywki i towarzystwo rówieśników.

To będzie prawdziwa przystań dla seniorów

W Wadowicach powstaje przystań dla steranych życiem osób, którym doskwiera samotność i nadmiar wolnego czasu. W klubie seniora znajdą ciekawą ofertę różnorodnych zajęć, będą mogli spotkać się z innymi osobami w podobnej sytuacji, porozmawiać, wypić kawę.

Gmina Wadowice pozyskała sporą dotację z rządowego programu Senior+, przeznaczoną na utworzenie placówki zapewniającej wsparcie nieaktywnym zawodowo osobom po sześćdziesiątce. Dotacja wyniosła ponad 155 tys. zł, a całkowite koszty realizacji projektu to prawie 270 tys. zł. Klub powstanie w budynku przy ulicy Mickiewicza 19.

- Nasi seniorzy będą mieli tutaj dosłownie jak w domu. Na 90 metrach kwadratowych utworzymy salę spotkań, kuchnię z lodówką, zmywarką i ekspresem do kawy, a także pomieszczenie klubowe wyposażone w telewizor i laptopy z dostępem do Internetu. Wybudujemy też oczywiście szatnie oraz łazienki – informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

W placówce osoby starsze będą mogły uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych i ruchowych. Każdy będzie mógł wybrać z oferty to, co go najbardziej interesuje. Ale przede wszystkim klub będzie miejscem, do którego można przyjść, by wyrwać się z czterech ścian własnego mieszkania, w którym często nie ma się do kogo odezwać.

Firma Itnys, która realizuje inwestycję, musi ją zakończyć przed Świętami Bożego Narodzenia. Natomiast klub ma rozpocząć działalność z początkiem przyszłego roku. - Będzie on funkcjonował w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i zapewniał tygodniowo co najmniej dwudziestogodzinną ofertę zajęć – podkreśla burmistrz.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy