reklama
reklama

Pijany kierowca zasnął za kierownicą. Zareagował inny kierowca

Na sygnale, Wiadomości, 17.03.2022 10:00,
Policjanci zatrzymali 49 – letniego mieszkańca Zatora podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo wyszło na jaw dzięki reakcji jednego z kierowców.
Pijany kierowca zasnął za kierownicą. Zareagował inny kierowca
Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w nocy z 15/16 marca. Tuż po godzinie 21 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące samochodu marki Seat zaparkowanego na środku ulicy Zamkowej w Zatorze. Z relacji zgłaszającego wynikało również, że mężczyzna siedzący za kierownicą zasnął w wyniku upojenia alkoholowego.

Najbliżej miejsca zdarzenia byli dzielnicowi z zatorskiego komisariatu Policji. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. Kiedy mundurowi przebudzili śpiącego kierowcę okazało się że jest to 49 – letni mieszkaniec Zatora. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało aż 3 promile alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.


Wczoraj mężczyźnie został przedstawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.

- Podziękowania za prawidłową reakcję należą się panu Tomaszowi z gminy Zator. Mężczyzna widząc nietrzeźwego kierowcę i zagrożenie, które stworzył jednym telefonem na numer alarmowy 112 wykazał się troską o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112 - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy