reklama
reklama

Pijany kierowca z gminy Wieprz zatrzymany w Osieku

Na sygnale, Wiadomości, 23.04.2024 11:49,
Policjanci z oświęcimskiej drogówki przerwali jazdę nietrzeźwemu kierowcy.
Pijany kierowca z gminy Wieprz zatrzymany w Osieku
Policja informuje, że do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj (22.04) po południu w Osieku, gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O godzinie 12.30 na ulicy Głównej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który o obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h (71km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h).


Za kierownicą auta siedział 54 - letni mieszkaniec gminy Wieprz. Podczas czynności policjanci wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Przypominamy również, że kierowca, którego badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu, musi się liczyć z utratą samochodu lub jego równowartości.

- Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112 - apelują policjanci.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy