reklama
reklama

Pijany kierowca opla wpadł podczas rutynowej kontroli

Na sygnale, Wiadomości, 16.12.2022 10:20,
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Pijany kierowca opla wpadł podczas rutynowej kontroli
W czwartek (15.12.2022) przed południem policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Po godzinie 11 w Bulowicach na ulicy Faustyny do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Opel za którego kierownica siedział 55 – letni mieszkaniec gminy Kęty.

Badanie stanu trzeźwości wykazał u niego 0,9 promila alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy