Pijani na drogach! Tak zakończył jazdę 31-latek

, Na sygnale, Wiadomości, 24.07.2020 14:50,
W czwartek policjanci zatrzymali kilku pijanych kierowców.
Pijani na drogach! Tak zakończył jazdę 31-latek
Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 31 – letniego kierowcę, podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie 0,90 promila alkoholu. Przestępstwo wyszło na jaw, gdy w jego pontiaca uderzył inny samochód.

Do tego zdarzenia doszło w czwartkowe (23.07) popołudnie w Piotrowicach na skrzyżowaniu ulic Andrychowskiej z Lipową.


- W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 35 – letnia mieszkanka Przeciszowa kierując samochodem marki Kia, wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej uderzyła w jadący ulicą samochód marki Pontiac, którym kierował 31 – latek. W wyniku uderzenia pontiac uderzył w słup energetyczny oraz ogrodzenie jednej z posesji. Po badaniach przez ratowników medycznych okazało się, że kierujący nie doznali poważniejszych obrażeń ciała. Natomiast badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że poszkodowany w kolizji jest nietrzeźwy – 0,90 promila alkoholu. W związku z powyższym został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W czwartek w Osieku policjanci oświęcimskiej drogówki zatrzymali innego pijanego kierowcę. 50 – letni mieszkaniec gminy Kęty kierował samochodem marki Citroen. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,60 promila alkoholu.

Z kolei o godzinie 19.40 w Przeciszowie na ulicy Długiej do kontroli drogowej został zatrzymany jadący na skuterze 48 - letni mieszkaniec Przeciszowa. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 1,60 promila alkoholu.

- Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.
Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość za kierownicą. Zapewniają również, że uczestnicy którzy stwarzają poważne zagrożenie w ruchu drogowym, poniosą surowe konsekwencje nieposzanowania prawa oraz lekceważenia bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego - apeluje policja.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy