W Andrychowie ruszyła budowa restauracji McDonald's

, Gospodarka, Wiadomości, 24.07.2020 08:40,
To pierwsza z planowanych w tym rejonie miasta inwestycji.
W Andrychowie ruszyła budowa restauracji McDonald's

W Andrychowie na rejonie skrzyżowania ulic Krakowskiej i Biała Droga rozpoczęły się prace związane z budową restauracji McDonald's. To prywatne przedsięwzięcie. Na razie prowadzone są prace ziemne, ale jak dowiadujemy się na miejscu, harmonogram jest napięty. Restauracja ma powstać w ciągu kilku miesięcy.

To pierwsza z planowanych w tym rejonie miasta inwestycji. Po drugiej stronie ulicy Biała Droga ma powstać duża galeria handlowa, a prace mają ruszyć w najbliższych miesiącach. Planowana jest także budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z Białą Drogą.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 08.08.2020 09:57

ZDROWA ŻYWNOŚĆ zawita to Andrychowa. GRUBASY napewno się ucieszą z inwestycji. MNIAM

FeelFree, 02.08.2020 21:22

@beskidmaly. Odnośnie zaś wyrażonego przez Ciebie sądu, że jesteśmy "typowymi krytykantami ktorzy kompetnie nic nie zrobili jeszcze dla tego miasta", to ja to widzę w ten sposób... Wszyscy, którzy mieszkają w tym mieście robią dla tego miasta według mnie najwięcej, jeśli chciałbyś to w jakiś sposób mierzyć to nie nawet nie wiem jak to przyrównać do tego co robią dla tego miasta osoby, które prawdopodobnie masz na myśli jako osoby robiące dla miasta dużo lub najwięcej. To Mieszkańcy Andrychowa są istotą tej społeczności. Oni tu wszyscy mieszkają, pracują, prowadzą firmy, uczą się, posyłają dzieci do szkoły i tak dalej. Ci sami Obywatele płacą podatki, generują budżet tej gminy, wybierają swoich przedstawicieli-Radnych, wybierają burmistrza. Ci obywatele z pracy swoich rąk i umysłów, czy z przychodów generowanych przez ich kapitał opłacają pracowników takich jak burmistrz. Włodarze po pracy -za którą im tak swoją drogą płacą ze swoich podatków Andrychowianie - wracają do domów. Jeżdżą konno po Sułkowicach na ten przykład, żeby nie drążyć dalej drażliwego dla Ciebie tematu. A my w czasie wolnym od swojej pracy, np. w niedzielę wieczorem, znowu się zastanawiamy, czy aby na pewno opłacani przez nas wszystkich Andrychowian samorządowcy gospodarzą naszym budżetem zgodne z naszym wspólnym interesem. Czy z tych pieniędzy zapewnią nam bezpieczne drogi, przyzwoite warunki nauki dzieciom, akustyczny komfort wypoczynku w niedzielne popołudnie, czyste powietrze i tak dalej. Martwimy się, czy pod nazwą inwestycji nie zaciągają ograniczających rozwój miasta kredytów na rzeczy, które są potrzebna miastu ich zdaniem, a niekoniecznie naszym - czyli zdaniem tych którzy ich wybrali. Zastanawiamy się czy sprawiedliwie dysponują naszymi wspólnymi, gminnymi dobrami. Nazywaj co chcesz i jak chcesz, każdy obywatel który czyta te wpisy rozsądzi w swoim umyśle i sercu jak widzi naszą lokalną ojczyznę i to co się w niej dzieje. Swoje zdanie każdy wyrazi przy najbliższych wyborach, mam nadzieję, że w oparciu o fakty, prawdę, a nie powodowany kolejnymi obietnicami i propagandą władzy w stylu Radia Andrychów lub innych Nowin, lub blichtrem niektórych pokazowych "inwestycji". Pozdrawiam.

Skalpel, 02.08.2020 20:21

@beskidmaly do rozmowy proponuję zaprosić jeszcze przewodniczącego Romana bo z tego co widzę to już nie tylko mieszkańców ale i Radnych nie dopuszcza do głosu w swoich ulubionych zdalnych sesjach. Ale nic straconego jak już wcześniej pisałem forum mamNewsa czyta więcej osób niż ogląda sesje więc jakoś przeżyjemy arogancję przewodniczącego. Zakolog, FeelFree wiele osób które znam odwiedza stronę mamnewsa.pl głównie dla Waszych komentarzy. Miłego wieczoru.

beskidmaly, 02.08.2020 20:17

Po piąte - krytykować powinno się wtedy jeżeli ma się podstawowe wiadomości na temat krytykowanego problemu lub inne lepsze rozwiązanie od tego zastosowanego przez gmine., a w waszym wydaniu wszystko na żle a to juz wtedy nie jest krytyka lecz wg zasady PiS "nie bo nie" a tak byc nie powinno bo to jest "hejt". Pozdrawiam .

FeelFree, 02.08.2020 18:29

Po czwarte, Andrychów znajduje się w kraju, który póki co posiada ustrój demokratyczny. To chyba oznacza, że poczynania wybranej przez nas władzy można komentować, a nawet krytykować jeśli się z nimi nie zgadzamy. Zwłaszcza jeśli w merytoryczny sposób możemy tego publicznie dowieść, lub budzi to wątpliwości choćby jednej osoby w gminie. Oczywiście nazwy funkcjonujące od lat w przestrzeni publicznej typu "Żakogród" nie biorą się znikąd, i teoria ustrojowa a praktyka w tym samorządzie lokalny to drugie niemniej jedna z powodu, że o czym innym mowa zostawmy to na ten moment w spokoju.

FeelFree, 02.08.2020 18:04

Po trzecie, to że ktoś pisze na łamach mamNewsa, a nie spotyka się np. z politykami szczebla samorządowego, lub urzędnikami też nie bierze się znikąd. Jeśli ktoś wie z własnego doświadczenia przy załatwianiu różnych spraw "jak to działa", to być może właśnie tutaj szuka skuteczniejszego sposobu jak wpłynąć na zmianę sposobu funkcjonowania władz lokalnych. Nie powinno dziwić krytykowanie władz miejskich, które prostą sprawę tymczasowego utwardzenia kilkudziesięciu metrów gminnej drogi dojazdowej -co zajmuje kilka godzin pracy dwóch maszyn i ludzi- rozwiązują dopiero po groźbie skargi do SA, wcześniej nie odpisując nawet na złożone przez obywatela pismo.

FeelFree, 02.08.2020 17:55

@beskidmaly. Po drugie Twoje stwierdzenie, że "Wszystko co robi Rada i Urzad wam nie pasuje" zapis oryginalny, przepraszam -to wrzucanie do jednego zbioru obywateli posiadających odrębne zdanie w wielu kwestiach (ale jak widać do czegoś Ci to potrzebne, albo idziesz na łatwiznę) piszących w jednym "miejscu". A przede wszystkim to nieprawda, ponieważ każdy kto czyta wpisy pod artykułami może sprawdzić, że krytykowane są konkretne decyzje, powody tych decyzji, ich motywy oraz następstwa, często (o ile nie zwykle) z analizą w stopniu szczegółowości niestety nieosiągalnym podczas sesji Rady Miejskiej co rodzi dla obywateli Andrychowa niekorzystne następstwa, często na wiele lat lub nawet nieodwracalne.

FeelFree, 02.08.2020 17:45

@beskidmaly. Po pierwsze mam prośbę o pisanie w języku polskim. To taka prośba z zakresu podstawowego, ale jest akurat podwójna okazja więc się dołączam do apelu Zakologa; nie wiadomo ile osób czyta, warto okazać trochę szacunku dla czytelników oraz swoich nauczycieli języka polskiego i nie tylko, nie wspominając już o erudycie-likwidatorze, czyli Przewodniczącym RM. Najzwyczajniej też czytanie tekstu bez "ogonków" jest dla wielu osób po prostu męczące. Z góry dziękuję.

Zakolog, 02.08.2020 16:52

@beskidmaly- O! Tego akurat nie wiedziałem, ale nie lubię dyrektorów banków, Oni zamiast serca mają algorytmy postępowania. Ale mniejsza o to, widzę, że będziesz walczył końca. Ale może warto rozważyć zmianę strategii i przeformować siły, nie raz po takim manewrze, przeciwnik sam odpuścił i zniknął. Jak się FeelFree obudzi, to nawet poda stosowny cytat z Sun Zi dla zachęty. Ok! na dziś wystarczy, moją alternatywną historię odnośnie kryzysu podam przy kolejnym spotkaniu. Nic tak nie wyostrza ciekawości czytelników, jak oczekiwanie na zapowiedziany wcześniej kolejny odcinek.

beskidmaly, 02.08.2020 15:36

Zakolog: ja naprawde prosze abys napisal tylko na temat lini przesylowych cieplo ktore sa zajete przez komornika chociaz w koncu maz Pani Prezes jest Dyrektorem Banku wiec moze nalezalo isc w tym kierunku.

Zakolog, 02.08.2020 15:22

@beskidmaly - Jak zapewne już się zorientowałeś, Twoja oferta została uznana za mało atrakcyjną. Dlatego chcę się upewnić, że na pewno wiesz o co się zwracasz ? Dla mnie to jest rozrywka intelektualna, taka chwilowa odskocznia od szarości dnia codziennego, ale dla Ciebie może to być polityczne być albo nie być i nie chciałbym, abyś za szekspirowskim Ryszardem III musiał zawołać „Królestwo za konia!”

beskidmaly, 02.08.2020 14:48

Bardzo mnie interesuje sposob rozwiazania kryzysu energetycznego przez SM ale energii cieplnej a nie energii elektrycznej. Z ogromna niecierpliwoscia czekam na wyjasnienie i z gory dziekuje.

Zakolog, 02.08.2020 12:45

@SkalpelTo spostrzeżenie jest ogólnym prawem psychologi ewolucyjnej i występuje wszędzie. Ale w naszych warunkach jest znacznie gorzej, my mamy dodatkowo jeszcze inny problem, który niestety wystąpił u naszych Radnych. Ten problem nazywa się dysonans poznawczy i jego oddziaływanie na Radnych widać gołym okiem. Nasza większość legislacyjna już wie, że dała się podejść Burmistrzowi i bez żadnej analizy przegłosowała kilka krytycznych uchwał. Oni już wiedzą, że gdyby nie wtrącili się w prywatne umowy handlowe np. między Andrychowską Spółdzielnią Mieszkaniową a spółką ECA, to pani Prezes ASM, ten ich wyobrażony kryzys energetyczny rozwiązałaby w przeciągu tygodnia, no może dziesięciu dni, wydajając przy tym 15 do 20 złotych z pieniędzy swoich członków na znaczki pocztowe. Wiedzą też, choć tu może bardziej intuicyjnie czują, że z tym andrychowskim pałacem, szczególnie w dobie narastającego rzeczywistego kryzysu gospodarczego jest coś nie teges. Zastanawiają się dlaczego Burmistrzowi tak bardzo się spieszyło teraz, a nie przez pięć ostatnich lat. Skoro państwo Bobrowscy cierpliwie czekali pięć lat, to pewnie nic by się nie stało, gdyby poczekali jeszcze rok lub dwa, aż sytuacja gospodarcza kraju się poprawi. Cały problem polega na tym, że wiedzieć, a przyznać się do błędów to dwa różne stany świadomości. Jak wytłumaczyć swoim wyborcom, a nawet przed samym sobą, że jest się idiotą ? Dlatego, aby choć na chwilę znieść tą wewnętrzną sprzeczność wymyślili inżynierie finansową i zabrali nauczycielom, aby mieć poczucie sprawczości, że coś jeszcze mogą. PS @beskidmały, jeśli interesuje Cię sposób w jaki pani Prezes ASM rozwiązałby andrychowski kryzys energetyczny, to daj znać, z przyjemnością wyjaśnię krok po kroku ?

Zakolog, 02.08.2020 12:00

Szanowny beskidziemały, skoro pozostawiłeś nam prawo wyboru miejsca do naszej dyskusji, to ja wybieram forum mamNewsa. To miejsce ma kilka zalet, których nie ma żadne inne. Pierwsza to, jego publiczny charakter , pozwalający prowadzić dysputę w sposób jawny dla wszystkich. Drugą zaletę upatruje w ciągłym zapisie jej treści, co pozwala kontrolować jej przebieg i daje czas uczestnikom na sprawdzenie faktów i argumentów w niej podnoszonych. Trzecia związana jest z obecną sytuacją epidemiologiczną, czyli nie naraża jej uczestników na nadmierną ekspozycję wylewającego się jadu. I czwarta, moim zdaniem najważniejsza, pozwala na odnoszenie się do przywoływanych tez, a nie osób je formujących. Jest jeszcze piąta, ale ta akurat ma drugorzędne znaczenie, po prostu dyskusję można prowadzić 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, a nie tylko od 9.oo we wtorki. Także serdecznie zapraszam, wykaz tematów już masz poniżej i do dzieła ! PS Bardzo Cię proszę, wgraj w swój komputer polskie znaki diakrytyczne, będzie nam łatwiej dyskutować.

beskidmaly, 02.08.2020 10:40

Przyjmowanie stron od 9.00 oczywiscie.

beskidmaly, 02.08.2020 10:39

Skalpel,Zakolog,FeelFree,Ania Patrzynska, Jeremiasz i jeszcze kilku by sie znalazlo . Jestescie typowymi krytykantami ktorzy kompetnie nic nie zrobili jeszcze dla tego miasta. Wszystko co robi Rada i Urzad wam nie pasuje. Plujecie jadem az wylatuje on przez ekran. Chetnie spotkam sie w wami i podyskutuje przy kawie czy piwie. Napiszcie gdzie i kiedy.Pozdrawiam. a poki co mozecie otrzymac wiedze na dany temat w Urzedzie we wtorki od 90 jest przyjmowanie stron.

Skalpel, 01.08.2020 15:21

Dobrze opisał to Damian Gołębiewski "Cudze pieniądze, na cudze potrzeby: ten sposób jest rzadko spotykany, jeżeli chodzi o nas „Kowalskich”. Jest to sposób wydawania pieniędzy przez rządzących nami polityków. Jak wcześniej pisałem, nie mają oni swoich pieniędzy, tylko zarządzają daniną zebraną z podatków. Jest to najbardziej rozrzutny sposób. Jeżeli wydajemy nie swoje pieniądze, na nie swoje potrzeby to praktycznie żadnego znaczenia nie ma dla nas ile i na co wydamy. W końcu to nie dla nas. Myślę, że teraz łatwiej będzie wam rozumieć te wszystkie wielkie i zupełnie niepotrzebne inwestycje rządzących. "

Zakolog, 31.07.2020 14:40

@FeelFree - Gdybyśmy jako społeczeństwo kierowali się racjonalnością i opłacalnością, to nigdy nie posiedlibyśmy własnego transportu miejskiego i nie wydali ponad dwadzieścia milionów, tylko po to, aby następnie, co roku dopłacać do niego dwa i pół miliona, przy jednoczesnej rezygnacji z państwowej dotacji do biletów ulgowych. Czy kupilibyśmy pałac bez możliwości jego remontu za równowartość połowy rocznego budżetu, pozbawiając się możliwości rozwojowych na najbliższe dziesięć lat ? Czy z kolei zainwestowalibyśmy osiem i pół miliona, aby prywatna spółka mogła wycofać swoje aktywa obrotowe i czerpać zyski tylko z wypracowanej przez nas dzierżawy ? Czy planowalibyśmy bardzo trudną społecznie inwestycję w spalarnię, tylko po to, aby jakiś prywatny przedsiębiorca mógł zgarnąć unijną dotację, po której ubogaci nas całą paletą wirusów, bakterii i patogenów jakie tylko uda mu się zdobyć w całej Europie ? Także odpowiadam – nie, nie spodziewam się, ponieważ wszystko co osiągnęliśmy, mamy dzięki odrzuceniu tych abstrakcyjnych dla nas pojęć.

FeelFree, 30.07.2020 20:55

@Zakolog, @Ania Patrzyńska. Może tym razem chociaż uda się Andrychowianom być mądrym PRZED szkodą... Na tym etapie należy być bardzo CZUJNYM. Nie trzeba wywoływać dzisiaj miejskiego powstania, ale należy być na taką okoliczność przygotowanym. @Zakolog: Bo znowu zacznę wklejać cytaty Sin Zu ... aby nie były przysłowiową musztardą po obiedzie. Niepokojące jest, że w tej sprawie spodziewasz się nagle racjonalności i opłacalności jako siły napędowej "inwestycji". Pozdrawiam.

Zakolog, 30.07.2020 19:29

@Ania Patrzyńska - Szczerze powiedziawszy, to nie wiem o co chodzi z tą spalarnią i mam wrażenie, że Tomek też nie specjalnie jest zainteresowany. Pewnie Wasztyl, coś komuś obiecał i tak to się będzie snuło po andrychowskim urzędzie. Oczywiście jest tak, że UE wciska nam tę technologię i można otrzymać bardzo duże pieniądze, ale spalanie śmieci nie jest jakimś super tanim procesem i dodatkowo próg opłacalności ustawiony jest na duże aglomeracje, gdzie rozwiązuje problemy logistyczne i obniża kubaturę śmieci. W naszym przypadku jakaś mała spalarnia miałaby sens, ale głównie nastawiona na odpady medyczne, tu rzeczywiście opłacalność jest wysoka, a ilość szpitali od Bielska, przez Żywiec, Suchą z tą resztówką Rydygiera w Makowie, po Wadowice, Oświęcim, a nawet Chrzanów jest wystarczająca. I raczej właśnie nie chodzi o odpady komunalne tylko medyczne. Należy być czujnym, ale na tym etapie jeszcze nie ma potrzeby wywoływać miejskiego powstania.

FeelFree, 30.07.2020 12:35

@Skalpel. Oczywiście masz rację, dlatego tu piszę jeśli tylko mi życie pozwala. Oglądalność sesji jest dramatycznie niska, nieraz kilkadziesiąt odsłon tylko mają, a przecież część osób sprawdza coś ważnego kila razy. Niemniej jednak uważam, że odpowiedzi na te (i wiele innych) pytania powinny paść publicznie i być UTRWALONE z różnych powodów. Zapisy transmisji z sesji pozostaną dostępne na różne: obecne i przyszłe okoliczności i potrzeby. To jest korzystne dla Mieszkańców Andrychowa. Ta władza bardzo się boi PRAWDY.

Skalpel, 30.07.2020 12:24

@FeelFree. Oczywiście Masz rację ale komentarze pod postami trafiają do kilku tysięcy osób a sesje ogląda pewnie kilkaset. Już niejednokrotnie urząd zmieniał plany przez tzw.internet.

FeelFree, 30.07.2020 11:39

@Zakolog, te wszystkie pytania są świetnie postawione - w tym poście i wielu innych. Natomiast najwłaściwszym miejscem do stawiania tych pytań jest sesja rady miejskiej i odpowiedź powinna być udzielona w tym samym miejscu, publicznie. Jako obywatel, to możesz zebrać te wszystkie pytania i zadać je z poparciem grupy mieszkańców podczas sesji absolutoryjnej. Tak jak by je zebrać z całego roku pisania komentarzy w zgrabną listę... Uważam, że warto. Nawet jeśli zapatrzeni/powiązani/nierozumiejący/zastraszeni/bezsilni/niezaangażowani radni i tak nie wyciągną z tych pytań i odpowiedzi na nie właściwych wniosków. To może dla wystarczającej części obywateli pęknie w końcu dmuchana od ponad dekady bańka iluzji?

Zakolog, 30.07.2020 10:55

No to przy okazji wyjaśniania na czym polega termiczna utylizacja odpadów poprzez beztlenową mineralizację w systemie zamkniętym, może wyjaśnił by nauczycielom, dlaczego zabrał im ponad milion z ich wypłat, a uczniom bezpłatną naukę pływania na basenie za 30 baniek i przekazał to swoim radnym, aby mogli błysnąć termoizolacją opłacanego przez NFZ ośrodka zdrowia i paroma innymi przedsięwzięciami.

Skalpel, 30.07.2020 09:01

Podpunkt "b) wyznaczenie lokalizacji nowego cmentarza komunalnego" też wygląda ciekawie.

Skalpel, 30.07.2020 08:56

Trzeba jeszcze doliczyć kredyt na zakup budynku (budynków) elektrociepłowni , zakładam też że przez najbliższe 10 lat trzeba będzie modernizować przestarzałe linie ciepłownicze oczywiście też na kredyt. Mnie najbardziej interesuje jak Tomuś wytłumaczy "c) ustalenie warunków w zakresie gospodarowania odpadami w granicach terenów: infrastruktury technicznej „IT" oraz przemysłowo-usługowych „PU", wraz ze wskazaniem planowanej lokalizacji zakładu termicznej utylizacji odpadów komunalnych,"? Po naszemu "spalarni śmieci" której podobno ma nie być.

Zakolog, 30.07.2020 07:42

@Skalpel - Faktycznie jakakolwiek próba wytłumaczenia tym naszym chempionom intelektu, kłamstw Tomaszka, jest z góry skazana na porażkę. Ale spróbujmy, może coś osiądzie w tych pusto czaszkach. Jednym z klasycznych łgarstw Tomcia jest na przykład takie: spółka ACE weźmie kredyt na zakup infrastruktury przesyłowej i spokojnie go w ciągu 10 lat spłaci ? To teraz przyjrzyjmy się, co na to klasyczna ekonomia. Historycznie przyjmuje się, iż renta ziemska ( zysk z kapitału jakim jest własność ziemska) wynosi 3%, z kapitału ulokowanego w przemysł ciężki lub kopalnictwo od 4 do 6%, przy czym te obszary charakteryzują wysoką kapitałochłonnością, czyli tej kasy musi być bardzo dużo. Współczesne spółki informatyczne lub biotechnologiczne są wstanie wyciągnąć od 9 do nawet 12 %, ale tu z kolei wymagany jest potężny kapitał ludzki, czyli najlepsze mózgi jakie w danej chwili są dostępne. No to teraz obliczmy naszą ACE. Suma całego kapitału jakim będzie dysponować to 1,5 mil + 1,5 mil + 4,5 mil + 8,5mil, czyli 16mil przy kredycie 13 mil. Aby przez dziesięć lat zarobić 13 baniek, konicznych do spłaty kredytu i to bez uwzględnienia kosztów tego kapitału należnym bankom, rentowność musi wynosić prawie 9 %, czyli Tomuś stworzył spółkę która rok w rok przez dziesięć lat będzie najzyskowniejszym przedsięwzięciem w tym kraju, a nawet w tej części Europy. Oczywiście domyślamy się, że w oparciu o kapitał ludzki, czyli panów Mirków Nowaka i Wasztyla – naszych lokalnych laureatów nagrody Nobla.

Zakolog, 29.07.2020 20:55

@Skalpel - Z Ewuni to nawet redaktor Nycz jaja sobie robi, no fruwa dziewczę jak ta strosmajerowska gołębica z serialu „Nemocnice na kraji mĕsta”.

Skalpel, 29.07.2020 20:16

Ewuni Tomuś zapewne osobiście wytłumaczył wszystkie wątpliwości :)

Skalpel, 29.07.2020 19:25

Zakolog przeceniasz możliwości analityczne Staszka.

Zakolog, 29.07.2020 16:01

Specjalne pytanie do żakotłuków ! Szanowne Tłuczki, kiedy pan Burmistrz mówił prawdę ? Na sesji przekonując Was do konieczności żyrowania wekslem in blanco 4,5 pół bańki pożyczki dla spółki AEC, ponieważ ta spółka nie otrzyma nigdzie kredytu, czy teraz ogłaszając i to w roli prokurenta spółki potrzebę zaciągnięcia kredytu przez spółkę wysokości 8,5 bańki. Tłuczka Stanisława prosi się o trzykrotne przeczytanie pytania, za nim będzie próbował odpowiedzieć.

FeelFree, 29.07.2020 11:18

@mamNewsa. Z okazji Światowego Dnia Tygrysa proszę o przeprowadzenie ankiety wśród mieszkańców Andrychowa co sądzą na temat pomysłu miłomściwie panującego na lokalizację spalarni śmieci z okolicznych powiatów w Naszym mieście. Oczywiście jeśli macie na to ochotę, dość odwagi i wójt Żak tego Wam nie zabronił. Z drugiej strony będzie więcej wejść na stronę.. no sami zdecydujecie co zrobić.

Zakolog, 29.07.2020 11:09

@mamNewsa - Dla ułatwienia podaję zakres tematyczny, tego badania andrychowskiej wiedzy : pytanie pierwsze, dlaczego Tomuś w Radio Andrychów określa spalarnie odpadów systemem beztlenowej mineralizacji (po naszemu dupny kompostownik), a w projekcie uchwały zapisał „zakład termicznej utylizacji odpadów komunalnych”. Pytanie drugie, czy Pan/Pani zna treść artykułów 305 kodeksu cywilnego mówiących o służebności przesyłu ? Pytanie trzecie, kiedy upadła spółka ECA i który sąd orzekł upadłość ? Te pytania to tak na rozgrzewkę, najlepsze zostawiam na później.

FeelFree, 29.07.2020 10:45

@mamNewsa. Z okazji Światowego Dnia Tygrysa proszę o przeprowadzenie ankiety wśród mieszkańców Andrychowa co sądzą na temat pomysłu miłomściwie panującego na lokalizację spalarni śmieci z okolicznych powiatów w Naszym mieście. Oczywiście jeśli macie na to ochotę, dość odwagi i wójt Żak tego Wam nie zabronił. Z drugiej strony będzie więcej wejść na stronę.. no sami zdecydujecie co zrobić.

Zakolog, 29.07.2020 10:19

@FeelFree - O powszechności wiedzy mieszkańców, co do planowanych kierunków rozwojowych miasta, moglibyśmy się dowiedzieć z ewentualnej sondy mamNewsa przeprowadzonej wśród andrychowian. Coś mi podpowiada, iż medialna popularność tego materiału biłaby rekordy klikalności, a przeważającą odpowiedzią byłby znany wszystkim związek frazeologiczny - „że co qurwa, jaka spalarnia” i to we wszystkich przedziałach wiekowych.

FeelFree, 28.07.2020 23:10

@Zakolog, ciekawe jaki procent/promil? obywateli gminy zna planowaną lokalizację spalarni śmieci z okolicznych powiatów - to pierwsza mini-refleksja. A jak chodzi o andrychowskie plotki, to słyszałem na korytarzu UM, że kilku zacnych ekologów zameldowało się już w Andrychowie na stały pobyt, a inni rozpoczynają tu poważne inwestycje w strefach MN1 do MN5...

Zakolog, 28.07.2020 18:55

@FeelFree – jeśli chodzi o andrychowską spalarnię, to już wiemy, gdzie burmistrz planuje jej lokalizację. Ciekawe, co na to ogół mieszkańców, a szczególnie właściciele domów i działek w okolicy Górnicy. Ale należy pochwalić Burmistrza, że przynajmniej te tiry z Niemiec nie będą wjeżdżały do centrum, tylko cały smród zostanie za Białą Drogą.

FeelFree, 24.07.2020 16:29

https://bielsko.mamnewsa.pl/polityka/zywiec-spalarni-smieci-nie-bedzie-ale-konflikt-na-linii-burmistrz-starosta-narasta

FeelFree, 24.07.2020 16:29

@Zakolog i @wszystkich zainteresowanych spalaniem śmieci na terenie gminy Andrychów, link w następnym poście; moją uwagę zwróciła najbardziej treść oświadczenia zarządu powiatu. Ciekawe co Państwo o tym myślicie.

Zakolog, 24.07.2020 09:09

Jaka pierwsza inwestycja w rejonie, a Mirkowa rura za półtorej bańki to co ? Jeszcze McDonald nawet nie śnił o Andrychowie, jak Mirek już widział rurę swą.

Jeremiasz, 24.07.2020 08:53

Hah! Ma Pan rację, mój błąd. Do szkoły wracać nie muszę bo i czytać umiem ale faktycznie powinienem się lepiej wysypiać.

Jeremiasz, 24.07.2020 08:50

Nie rozumiem - w artykule pisze się że to prywatna inicjatywa i zaraz dalej powtarza się że to inwestycja miasta...To jak to w końcu jest, gdzie tu logika? Bez dodatkowych dróg i obwodnicy jest duże prawdopodobieństwo że te 'inwestycje' dobiją i tak już mocno zatłoczony ruch drogowy w Andrychowie.

JanuszJanuszewski, 24.07.2020 08:31

Panie Jeremiaszu, tak to jest jak się nie rozumie tego co się czyta. Proponuje wrócić do szkoły podstawowej, bo w tekście nie ma nic o inicjatywach miasta.

Jeremiasz, 24.07.2020 08:18

Nie rozumiem - w artykule pisze się że to prywatna inicjatywa i zaraz dalej powtarza się że to inwestycja miasta...To jak to w końcu jest, gdzie tu logika? Bez dodatkowych dróg i obwodnicy jest duże prawdopodobieństwo że te 'inwestycje' dobiją i tak już mocno zatłoczony ruch drogowy w Andrychowie.