reklama

Pijana Ukrainka opiekowała się 6 dzieci

Na sygnale, Wiadomości, 22.06.2023 10:11,
Policjanci wszczęli postępowanie wobec 42 – letniej obywatelki Ukrainy, która mając 2 promile alkoholu w organizmie, sprawowała opiekę nad sześciorgiem dzieci – czworgiem własnych oraz dwojgiem współlokatorki.
Pijana Ukrainka opiekowała się 6 dzieci
We wtorek (20.06.2023) tuż po godzinie 12:00 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od przedstawiciela jednego z oświęcimskich stowarzyszeń dotyczące nietrzeźwej kobiety pod której opieką znajduje się sześcioro dzieci.

Najbliżej miejsca zdarzenia był patrol dzielnicowych. W mieszkaniu policjanci zastali zgłaszającego, sześcioro dzieci w wieku od 7 do 15 lat oraz leżącą w łóżku nietrzeźwą kobietę. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało 2 promile alkoholu. Nietrzeźwa została zatrzymana, natomiast opiekę nad wszystkimi dziećmi przejęła współlokatorka, która w chwili zdarzenia przebywała w pracy.


- Wobec 42 – latki zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnich nad którymi miała obowiązek opieki. Za popełnione przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki zostały również przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Stan w jakim kobieta sprawowała opiekę może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu, więc odrębny wniosek zostanie również skierowany do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. W przypadku podejrzenia, że dziecko, osoba starsza czy osoba z niepełnosprawnością doznaje przemocy lub jest zaniedbywana wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Należy skontaktować się z pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem, kuratorem sądowym oraz dzielnicowym. W pilnych przypadkach gdy zagrożone może być życie lub zdrowie należy interweniować dzwoniąc pod numer alarmowy 112 - informuje policja.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 23.06.2023 12:13

Dlatego nikt cię o to nie pyta OOO HA HA HA

Burakz wiejskiej , 23.06.2023 10:41

Pytać głupiego czy udaje to tak jak z tą blondynką co jedzie z kołem bez powietrza a ona twierdzi że u góry jest , tomekx a kupiłeś już smalec dla jaracza??

tomekх, 22.06.2023 21:36

Ja udaje w przeciwieństwie do ciebie.

Koniczynka, 22.06.2023 20:43

Każda Ukrainka bierze 500+ bo dziadek Kaczyński im daje. Szkoda tylko że nie z własnej kieszeni. tomekx ty jesteś głupi czy głupiego tylko udajesz??? PiS się kończy.

tomekх, 22.06.2023 20:35

twoja matka też łupi na ciebie 500+

Burakz wiejskiej , 22.06.2023 17:17

pewnie jeszcze łupi 4x 500 z pisuarowego kaczystanu

Koniczynka, 22.06.2023 14:04

Wydalić wszystkich Ukraińców z Polski. Czują się tu jak w Ameryce i drwią z Polaków. Przywileje dostali lepsze niż Polacy. Kasę biorą z podatników polskich. To się w głowie nie mieści. Piją bo pieniądze z nieba im lecą. 90 procent Ukraińców w Polsce pochodzi z zachodniej części Ukrainy czyli tam gdzie wojny nie ma!!!!!!!!