reklama

Pędzą jak szaleni. Tym razem wpadło 22 kierowców

, Na sygnale, Wiadomości, 04.10.2020 10:05,
Kolejna akcja policji na drogach.
Pędzą jak szaleni. Tym razem wpadło 22 kierowców

Kilka dni temu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przeprowadzili na terenie powiatu suskiego akcję „Prędkość”.

Deszczowa pogoda powinna spowodować, że kierowcy ściągną nogę i będą prowadzić pojazdy z prędkością mniejszą niż dozwolone limity. Tymczasem, w związku ze złamaniem ograniczeń prędkości tego dnia policjanci ujawnili 22 wykroczenia.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 18-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który w Zembrzycach kierując samochodem marki Opel, przekroczył dozwoloną prędkość o 40 km/h w terenie zabudowanym (90/50 km/h).

Początkiem dnia tj. około godziny 6:24 w Krzeszowie policjanci zatrzymali kierującego volkswagenem 49-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Podczas badania policyjne urządzenie wskazało prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego jazda zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy. Niebawem nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy, warunki atmosferyczne i zdrowy rozsądek nakazują szczególną ostrożność. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych oraz skrzyżowań - apelują policjanci.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

miastoandrychow, 04.10.2020 17:29

Brawo dla policji ! ZAPRASZAMY do Andrychowa ul. Dąbrowskiego i inne, jeżdżą jak szaleni to mało powiedziane !!! Dzisiaj jeździły głośne pojazdy z "pierdzącymi" tłumikami, należy sprawdzić, która stacja podbija im badania