reklama
reklama

Oszuści mają nowy pomysł na oszukiwanie starszych osób

Na sygnale, Wiadomości, 26.06.2023 10:19,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu poszukują oszustów, którzy wykorzystując metodę „na telefon komórkowy” wyłudzili 3300 złotych od mieszkanki Oświęcimia.
Oszuści mają nowy pomysł na oszukiwanie starszych osób
W piątek (23.06) rano do 66 - letniej mieszkanki Oświęcimia zadzwonił mężczyzna podający się za jej syna. Oszust przekazał, że zgubił telefon komórkowy i pilnie potrzebuje kupić nowy.

Kobieta zgodziła się. Poszła do placówki bankowej gdzie zleciła przelew pieniędzy na konto podane przez oszusta. Kiedy zorientowała się, że to było oszustwo powiadomiła Policję.
Kampania „Ostrzegamy seniorów przed oszustami”.


Policjanci poszukują sprawcy i jednocześnie apelują o ostrożność oraz rozwagę w kontaktach z nieznajomymi osobami, które dzwoniąc na telefon stacjonarny usiłują wyłudzić pieniądze.
W przypadku telefonicznej prośby o pilne przekazanie pieniędzy na zakup telefonu lub uregulowanie innej ważnej należności, należy natychmiast rozłączyć się i zadzwonić bezpośrednio na numer krewnego, który o pieniądze prosi. W przypadku braku takiej możliwości należy skontaktować się z innymi członkami rodziny i opowiedzieć o rozmowie.
Nie wolno działać w pośpiechu ulegając naciskom oszustów.

Należy pamiętać, aby nie podawać informacji o posiadanych oszczędnościach, ani żadnych danych osobowych. Nie należy przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście, jak i nie wpuszczać ich do mieszkania czy domu. We wszystkich podejrzanych sytuacjach, należy niezwłocznie dzwonić pod numer najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

- Apelujemy do wszystkich mieszkańców o przekazanie tego kolejnego ostrzeżenia seniorom ze swoich rodzin oraz sąsiedztwa. Osobami szczególnie zagrożonymi tego typu przestępstwami są osoby, które od wielu lat posiadają telefony stacjonarne. Oszuści kontaktują się z nimi wykorzystują stare książki telefoniczne, w których widniały dokładne dane abonentów: imię, nazwisko oraz adres. Nie zapomnijmy ostrzec naszych bliskich. Z pewnością wiedza na temat sposobów działania oszustów pomoże uniknąć im stania się ofiarą przestępstwa. Im więcej seniorów świadomych, tym mniej znajdzie się w gronie poszkodowanych - informuje policja.źródło: KPP Oświęcim
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy