reklama
reklama

Okradł budowę domu na kilkadziesiąt tys. zł. Areszt dla włamywacza

Na sygnale, Wiadomości, 03.08.2021 10:52,
Materiały budowlane drogie, więc złodzieje nie próżnują...
Okradł budowę domu na kilkadziesiąt tys. zł. Areszt dla włamywacza

Jak informuje małopolska policja, na początku czerwca br. w Budzowie mieszkaniec powiatu suskiego zawiadomił policjantów o kradzieży z włamaniem do jego domu będącego w trakcie budowy, z którego zniknęło kilka sprzętów budowlanych.

Skradziona została m.in. pompa ciepła oraz panele ogrodzeniowe, a łączna suma poniesionych przez właściciela strat to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że kradzieży z włamaniem dokonał 38-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, którym również jest zainteresowana jednostka Policji z jego terenu.

W czwartek (29.07) policjanci zatrzymali mężczyznę, a skradzione mienie, które sprawca przechowywał w różnych miejscach zostało odzyskane.

W wyniku działań suskich policjantów mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za który grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wadowic ustalają natomiast czy mógł on dokonać podobnych przestępstw na terenie powiatu wadowickiego.

Tak czy inaczej, podejrzanego doprowadzono, najpierw do prokuratury, a później do sądu w Suchej Beskidzkiej, który przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego i tymczasowo aresztował 38-latka na 3 miesiące.

źródło: KPP Sucha Beskidzka
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy