reklama

Okradał zaparkowane auta a także włamywał się do domów. Recydywista trafił za kratki

, Na sygnale, Wiadomości, 28.07.2020 15:30, PG
W piątek (24.07.) na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 30-letniego wadowiczanina, podejrzanego o szereg kradzieży, w tym kradzieży szczególnie zuchwałych. Mężczyzna usłyszał 6 zarzutów, grozi mu wyższy wymiar kary, bo będzie odpowiadał jako recydywista.
Okradał zaparkowane auta a także włamywał się do domów. Recydywista trafił za kratki

Policjanci Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy ustalili i na początku ubiegłego tygodnia zatrzymali sprawcę szeregu kradzieży, które miały miejsce na terenie Wadowic. Według ustaleń, 30-latek kradł przedmioty z zaparkowanych samochodów oraz zapleczy placówek handlowych. Jego łupem padały przede wszystkim portfele oraz przedmioty, które można łatwo spieniężyć. Ponadto okazało się, że mężczyzna włamał się do jednego z domów w Wadowicach, skąd ukradł dwa telefony warte 1000 złotych oraz torbę na laptopa. Łączna wartość strat spowodowana działaniem 30-latka została oszacowana na kwotę ponad 2500 złotych.

22 lipca br. wadowiczanin został zatrzymany na terenie miasta i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty (za kradzież, za kradzież z włamaniem, za uszkodzenie mienia oraz naruszenie miru domowego), do których się przyznał. Podejrzany, pięć z sześciu postawionych mu zarzutów popełnił w warunkach recydywy. Dlatego też grozi mu wyższy wymiar kary, niż ten określony w sankcji poszczególnych artykułów kodeksu karnego.

Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt tymczasowy.


źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy