reklama

Nielegalna inwestycja kontrowersyjnego księdza

, MAGAZYN, Wiadomości, 28.07.2020 09:00, DK
Ksiądz Piotr Natanek, duszpasterz z Grzechyni, który ogłosił, że będzie walczył o intronizację Jezusa Chrystusa na króla Polski, wpadł w tarapaty.
Nielegalna inwestycja kontrowersyjnego księdza

Ostatnimi czasy ksiądz Natanek zaczął rozbudowę kolejnej świątyni (pierwsza, którą utworzył - pustelnia Niepokalanów w Grzechyni - cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mediów oraz „turystów” którzy tłumnie pojawiali się na nabożeństwach).

Nowy obiekt powstawał sukcesywnie na terenie gminy Maków Podhalański- między Grzechynią a Zawoją. To tam zaczęło powstawać olbrzymie ogrodzenie (ponad 2,5 m wys. oraz ponad pół kilometra długości) Jednak szybko pojawiły się głosy, że obiekt nie posiada wymaganych zezwoleń.

A sam inicjator - ksiądz Natanek, delikatnie mówiąc nie jest zbytnio szanowanym w szerszych kręgach. Pojawiły się kontrole z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

20 lipca 2011 metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz, nałożył na ks. Natanka karę suspensy, która zawiesza go w sprawowaniu funkcji kapłańskich i władzy rządzenia.

Mimo tego ks. Natanek nadal odprawia nabożeństwa. Mało tego, stwierdził, że w swoim telefonie ma numer do Pana Boga.

Jak donosi Gazeta Krakowska- „Piotr Natanek, obecny podczas kontroli, odmówił podpisania protokołu. Ja tłumaczył inspektorom, ta nowa pustelnia to "miejsce, gdzie spotyka się z Bogiem na modlitwie". Sporządził też własny "antyprotokół", co w nim jest - nie wiadomo. Kontakt z mężczyzną jest utrudniony.

Maksymilian Głowacz, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z Suchej Beskidzkiej wszczął kontrole. Okazało się, że wszystko tu powstaje nielegalnie. Inspektor nakazał rozbiórkę budowli, łącznie ze ścieżkami.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy