reklama

Nocna interwencja policji. Nietrzeźwa matka miała pod opieką dziecko

Na sygnale, Wiadomości, 13.09.2023 09:55,
Coraz częściej policja interweniuje w takich sytuacjach.
Nocna interwencja policji. Nietrzeźwa matka miała pod opieką dziecko
W nocy z poniedziałku na wtorek (11/12.09) po godzinie 23:00 operator numeru alarmowego 112 otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące kobiety, której krzyk słychać przez okno jednego z bloków osiedla Zasole w Oświęcimiu.

- Z relacji zgłaszającej wynikało, że z mieszkania słychać było również głos dziecka. Na miejsce pojechał jeden z patroli. W mieszkaniu policjanci zastali nietrzeźwą 42 – letnią kobietę oraz jej 9 – letniego syna. Badanie stanu trzeźwości matki dziecka wykazało 2 promile alkoholu. W związku z powyższym małoletni został oddany pod opiekę rodziny, natomiast wobec 42 – latki zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego nad którymi miała obowiązek opieki. Za popełnione przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. - Stan w jakim kobieta sprawowała opiekę może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu, więc odrębny wniosek zostanie również skierowany do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - dodaje rzeczniczka policji.

Policja informuje, że w przypadku podejrzenia, że dziecko, osoba starsza czy osoba z niepełnosprawnością doznaje przemocy lub jest zaniedbywana wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Należy skontaktować się z pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem, kuratorem sądowym oraz dzielnicowym. W pilnych przypadkach gdy zagrożone może być życie lub zdrowie należy interweniować dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy