reklama

Namiot stanął przed szpitalem w Wadowicach. Duży odzew na apel dyrekcji o wsparcie finansowe [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 25.03.2020 16:00, PG
Namiot miał stanąć przed szpitalem, jeśli w powiecie wadowickim potwierdzone zostanie zakażanie koronawirusem. I tak się stało.
Namiot stanął przed szpitalem w Wadowicach. Duży odzew na apel dyrekcji o wsparcie finansowe [FOTO]

W środę (25.03.) po południu strażacy z JRG Wadowice rozłożyli przed wadowickim szpitalem specjalny namiot wstępnej selekcji. Każdy, kto będzie wchodził na SOR, przejdzie w nim procedurę pomiaru temperatury i zostanie przeprowadzony z nim wywiad, aby nie narażać lekarzy i innego personelu oraz pozostałych pacjentów.

Jak poinformowała nas dyrektor ZZOZ Wadowice Barbara Bulanowska, jakiś czas temu dyrekcja szpitala wraz ze starostą wadowickim, komendantem policji i komendantem straży pożarnej uzgodniła, że w razie pojawienia się pierwszego przypadku zakażenia Covid-19 w powiecie wadowickim, przed szpitalem zostanie postawiony namiot. Namiot posłuży do wstępnej oceny klinicznej pacjentów, żeby nie narażać służb medycznych i pozostałych pacjentów znajdujących się w szpitalu. I tak się stało. Jednak jak podkreśla dyrektor Bulanowska, ma to charakter prewencyjny.

Na tę chwilę w Małopolsce jest 51 osób zakażonych kornawirusem z czego trzy w powiecie wadowickim.


Okazuje się też, że po nagłośnieniu przez portal mamNewsa.pl apelu dyrektor szpitala o wsparcie finansowe na zakup specjalistycznego sprzętu do dezynfekcji, a także na zakup środków ochrony dla personalu - masek ochrony czy kombinezonów, do szpitala zgłosiło się wiele osób i firm dobrej woli!

- Pojawiły się osoby, które chcą nas wesprzeć finansowo ale i takie, które chcą nas wesprzeć swoją pracą. Każde z tych odruchów serca jest dla mnie równie cenny. - mówi nam B. Bulanowska.

Niestety takie środki potrzebne są nom stop. Jedna pielęgniarka musi zmieniać maseczkę co pół godziny. Maseczki przekazywane są też pacjentom, dlatego wsparcie nadal jest potrzebne.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy