reklama
reklama

Młody kierowca, już bez prawa jazdy, znowu zatrzymany

Na sygnale, Wiadomości, 23.11.2023 08:36,
Wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Młody kierowca, już bez prawa jazdy, znowu zatrzymany
Kilka dni temu policjanci pionu prewencji, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który na ul. Lwowskiej w Wadowicach nie dostosował się do znaku drogowego - „zakaz skręcania w lewo”.

- W trakcie sprawdzania w policyjnym systemie okazało się, że kierujący, 20-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, kierował samochodem pomimo cofniętych na podstawie decyzji Starosty Wadowickiego uprawnień. Tym samym naruszył przepis karny, który stanowi, że kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat - informuje st. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Za popełnione wykroczenie drogowe (dotyczące złamania zakazu skrętu w lewo) 20-latek został pouczony.

źródło: KPP Wadowice
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy