reklama
reklama

Mieszkanka naszego regionu oszukana metodą "na wypadek drogowy"

Na sygnale, Wiadomości, 23.05.2024 09:20, red
Niestety, to była szybka akcja. Kobieta przekazała oszustom 22 tys. zł.
Mieszkanka naszego regionu oszukana metodą

Wczoraj (22.05) wieczorem na telefon stacjonarny 59-letniej mieszkanki Osieka zadzwonił mężczyzna podający się za jej siostrzeńca. Oszust roztrzęsionym głosem przekazał, że miał wypadek drogowy. Przekonywał, że śmiertelnie potrącił kobietę na przejściu dla pieszych i teraz grozi mu więzienie.

Kiedy kobieta się zgodziła oszust przekazał, że po pieniądze zgłosi się jego znajomy, bo on został zatrzymany. Po kilkunastu minutach do mieszkania przyszedł mężczyzna, który przejął pieniądze, po czym pospiesznie opuścił posesję.

Policja ostrzega: Nie dajmy się oszukać!
W przypadku telefonicznej prośby o pilne przekazanie pieniędzy, bo ktoś bliski miał wypadek, należy mieć pewność, że to jest oszustwo. Wtedy trzeba się natychmiast rozłączyć i skontaktować z tym krewnym. W przypadki braku takiej możliwości należy skontaktować się z innymi członkami rodziny lub Policją.

Należy pamiętać, aby nie podawać informacji o posiadanych oszczędnościach, ani żadnych danych osobowych. Nie należy przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście, jak i nie wpuszczać ich do mieszkania czy domu. We wszystkich podejrzanych sytuacjach, należy niezwłocznie dzwonić pod numer najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Apelujemy do wszystkich o przekazywanie tego kolejnego ostrzeżenia członkom rodziny i znajomym. Szczególnie zagrożonymi tego typu przestępstwami są osoby, które od wielu lat posiadają telefony stacjonarne. Oszuści kontaktują się z nimi, wykorzystując stare książki telefoniczne, w których widniały dokładne dane abonentów: imię, nazwisko oraz adres. Z pewnością wiedza na temat sposobów działania oszustów pomoże uniknąć stania się ofiarą przestępstwa.

Im więcej osób świadomych oszustwa, tym mniej znajdzie się w gronie poszkodowanych.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy