reklama
reklama

Najbliższy weekend pod znakiem imprez plenerowych [AKTUALIZACJA]

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 24.05.2024 11:45,
Tak wielu imprez plenerowych nie było już dawno: Andrychów, Roczyny, Kęty, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Nidek, Lanckorona....
Najbliższy weekend pod znakiem imprez plenerowych [AKTUALIZACJA]

ANDRYCHÓW

Akcja krwiodawstwa - MOTO KREW - odbędzie się w sobotę (25.05) w godzinach godz. 9.00 – 14.15 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Dawcą krwi może zostać każda zdrowa osoba:
- w wieku od 18 – 65 lat
- o masie ciała przynajmniej 50 kg
- która nie spożywała alkoholu w danym dniu i w dniu poprzedzającym oddanie

Aby oddać krew należy:
- wypić około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi
- zjeść rano lekkostrawny posiłek
- zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL

Dodatkowo każda osoba, która odda krew weźmie udział w losowaniu nagród. W czasie imprezy będzie można także dołączyć do rejestru dawców szpiku.


W programie m.in.:

godz. 9.00-13.00 | zbiórka krwi; pokazy ratownictwa medycznego; konkursy z nagrodami
godz. 11.00 | koncert MAX CORNER
godz. 13.00 | koncert BB FROGGERS
godz. 14.00 | losowanie nagród

Z kolei projekt MUZYCZNY ANDRYCHÓW • ZAGRAJ Z NAMI odbędzie się już po raz trzeci. Początek w sobotę o godz. 14:15 - również w MDK w Andrychowie.

- Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zespoły muzyczne, gitarzystów, perkusistów; amatorów i profesjonalistów. Dołączcie do nas koniecznie i zgłoście swój udział. Zabierzcie ze sobą gitarę, mandolinę, banjo, dowolny instrument perkusyjny i… dobry humor! Podczas imprezy zagrają z nami: Grupa Przyjaciół i MICROwaves! - informuje Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

W programie:
- wspólne wykonanie utworu „Nothing Else Matters” zespołu Metallica
- wspólne muzykowanie do innych utworów rockowych, metalowych/heavy metalowych, itp.
- wymiana doświadczeń, zapoznanie się z innymi gitarzystami i perkusistami
- warsztaty muzyczne
- niespodzianki – zarówno na scenie, jak i poza nią!

ANDRYCHÓW

W niedzielę piknik rodzinny odbędzie się przy parafii św. Stanisława w Anmdrychowie.


ANDRYCHÓW

Na obchody Święta Szkoły zaprasza w sobotę również Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie


ROCZYNY

W sobotę 25 maja szkolny piknik odbędzie się również w Roczynach.KĘTY

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kętach zaprasza w sobotę na piknik szkolny.


CHOCZNIA

W niedzielę 26 maja festyn organizuje Szkoła Podstawowa nr 1 w Choczni.WIEPRZ

W niedzielę (26.05) piknik rodzinny odbędzie się w szkole podstawowej nr 1 w Wieprzu.WADOWICE

W niedzielę (26 maja) na wadowickim rybhnku odbędą się obchody Dnia Pszczoły. To pełne atrakcji wydarzenie potrwa od godziny 10:00 do 16:00 i obfitować będzie w liczne aktywności dla całej rodziny.

- W trosce o nasze pszczoły, rozdamy aż 300 sztuk roślin miododajnych. Przyjdź i odbierz swoją sadzonkę, by pomóc w tworzeniu przyjaznych dla pszczół ogrodów i balkonów! Przygotowaliśmy mnóstwo zabaw i gier edukacyjnych, które nie tylko dostarczą rozrywki, ale także przybliżą wszystkim uczestnikom życie pszczół i ich znaczenie dla naszego ekosystemu. Będą quizy, kolorowanki, warsztaty z wykonywania świec z węzy pszczelej i wiele innych atrakcji! Nie może zabraknąć smakowych doznań! Na stoiskach degustacyjnych będzie można spróbować różnych rodzajów miodów oraz innych produktów pszczelich! Zakręć naszym miodowym kołem fortuny i sprawdź jaki miód będzie Twoim ulubionym!

Zachęcamy do spędzenia tego wyjątkowego dnia na wadowickim rynku, gdzie każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Przyjdź z rodziną, przyjaciółmi i wspólnie uczcijmy Dzień Pszczoły, robiąc coś dobrego dla naszej planety!

- informują organizatorzy wydarzenia - Fundacja Apikultura, Apilandia w Kleczy Dolnej k. Wadowic

Program wydarzenia:
10:00 - Uroczyste otwarcie
10:30 - Prelekcja Mariusza Opoki „Jak zrozumieć i pokochać pszczoły?”
13:00 - Przekazanie 300 roślin miododajnych mieszkańcom

Atrakcje:
????Miodowe koło fortuny
????Degustacja produktów pszczelich
????Pszczele warsztaty
????Podkurzacz XXL
????Konkursy i niespodzianki!


KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

Piknik charytatywny.OŚWIĘCIM

Małopolska Uczelni Państwowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu wraz z Urzędem Miasta Oświęcim serdecznie zapraszają do udziału w Juwenaliach 2024, które odbędą się w piątek 24 maja na Bulwarach nad Sołą w Oświęcimiu (obok kładki).

Imprezę poprowadzą Katarzyna i Ewa Goławskie, a o dobry klimat imprezy zadbają DJ 808 CREW: DJ Pablo i DJ STZK oraz tancerze ze szkoły eMotion Dance Academy.

Nie zabraknie również dobrego jedzenia w ramach foodtrackowej strefy gastronomicznej, a także sportowej strefy przygotowanej przez Lacrosse Club Spartans Oświęcim!

W tym roku na scenie zobaczymy m.in.: MĄDREGO, KDZ i ANNĘ SZEN. Ale to nie koniec! Gwiazdami wieczoru będą ZBUKU i MEZO!NIDEKLANCKORONA

26 maja br. lanckoroński rynek będzie gościł uczestników Rajdu Monte Lanckorona i fanów motoryzacji

Impreza odbędzie się w trzech wariantach. Najdłuższy wariat liczy aż 170 kim i rozpocznie się w piątek w Żywcu. Uczestnicy przejadą do Korbielowa, a w niedzielę dotrą do Lanckorony. W ramach każdego z etapów uczestnicy wezmą udział w tzw. próbach sprawnościowych na czas (nieobowiązkowe). Dla uczestników Rajd ma przede wszystkim aspekt integracyjny. Zabytkowe samochody będzie można podziwiać w niedzielne popołudnie (26.05) na rynku w Lanckoronie, który będzie areną mety dla wszystkich wariantów RML2024.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

smalec, 24.05.2024 19:50

dam rady, dam rady, bede wszędzie, dam rady