reklama

Mieszkaniec Andrychowa zatrzymał w Bulowicach pijanego kierowcę

, Na sygnale, Wiadomości, 28.10.2021 10:33,
Mieszkaniec Andrychowa ujął, a następnie przekazał policjantom nietrzeźwego kierowcę, który poruszał się drogą krajową nr 52. Jak się okazało drogowy przestępca wsiadł za kierownicę volkswagena mając w organizmie 2,6 promila alkoholu.
Mieszkaniec Andrychowa zatrzymał w Bulowicach pijanego kierowcę

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w niedzielę (24.10) ok. 21:00 w Bulowicach na ulicy Krakowskiej.

25 – letni mieszkaniec Andrychowa zauważył, że jadący przed nim volkswagen golf wykonuje dziwne manewry drogowe. Jazda slalomem sugerowała, że za kierownicą auta może znajdować się osoba nietrzeźwa. W związku z tym pojechał za pojazdem informując o swoich podejrzeniach operatora numeru alarmowego 112. Po chwili volkswagen zjechał na pobocze. Mieszkaniec Andrychowa natychmiast podbiegł do pojazdu i kiedy wyczuł od kierowcy woń alkoholu wyciągnął kluczyki ze stacyjki.

Policjanci przejęli nietrzeźwego kierowcę, którym okazał się 65 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Zatrzymany trafił do kęckiego komisariatu Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym, w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

- Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje pan Artur z Andrychowa, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy dokonał jego ujęcia. W ten sposób nie dopuścił aby drogowy przestępca kontynuował jazdę - podkreśla asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy