reklama

Mandaty dla kierowców quadów za jazdę po lesie

, Na sygnale, Wiadomości, 05.05.2020 10:45, red
Policjanci i leśnicy podjęli kilka takich interwencji.
Mandaty dla kierowców quadów za jazdę po lesie

Podczas ostatniego trzydniowego weekendu policjanci wraz z pracownikami Babiogórskiego Parku Narodowego i Strażą Leśną Nadleśnictwa Sucha Beskidzka przeprowadzili akcję w lasach.

- Działania te miały na celu poprawę bezpieczeństwa osób korzystających ze ścieżek i szlaków górskich oraz terenów leśnych, a także ujawnienie sprawców przestępstw i wykroczeń oraz eliminowanie z ruchu pojazdów silnikowych poruszających się po terenach leśnych w miejscach niedozwolonych - informują policjanci.

Od 1 do 3 maja wspólnie podjęto w sumie 8 interwencji dotyczących m.in. przepisów ustawy o ochronie przyrody. Wobec osób, które łamały przepisy, funkcjonariusze zastosowali pouczenia.

W działaniach ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Sucha policjanci podjęli dwie interwencje, stwierdzając przy tym siedem naruszeń przepisów. W rejonie ul. Leśnej w Makowie Podhalańskim zatrzymano pojazdy typu quad, których kierujący naruszyli przepisy poruszania się pojazdami silnikowymi po lasach. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi. Druga interwencja została podjęta w stosunku do kierujących samochodami po terenie lasów Państwowych w Zawoi. Wobec dwóch kierujących zastosowano postępowanie mandatowe, a wobec 3 pozostałych poprzestano na pouczeniu.
źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zenobiusz Kuśmider, 05.05.2020 12:47

cyt. ,,poruszających się po terenach leśnych w miejscach niedozwolonych'. Czyli są też na terenach leśnych miejsca dozwolone do poruszania pojazdem silnikowym? Rozumiem ze chodzi o tereny leśne należące do Lasów Państwowych? Może warto przy okazji artykułu taką informację umieścić?

Rysiek, 05.05.2020 11:23

Brawo policja ! guady to prawdziwe utrapienie , niszczyciele przyrody , dróżek , ścieżek , wałów przeciwpowodziowych , terenów zielonych , koryt rzek i potoków . Akcję trzeba rozszerzyć na inne tereny niż tylko lasy .

wiktor, 05.05.2020 10:34

Zapraszamy- strażników i policję do lasu na Złotej Górce- od strony Trzonki do zjazdu na Targanice