reklama

Kiedy w końcu te wybory? Wójt: mieszkańcy grożą nam sądem!

, Polityka, Wiadomości, 04.05.2020 20:15, DK
Wybory prezydenckie 10 maja 2020 roku. Czy się odbędą?
Kiedy w końcu te wybory? Wójt: mieszkańcy grożą nam sądem!

Olbrzymie zamieszanie wokół wyborów prezydenckich trwa. Już za 6 dni mają odbyć się prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjne wybory stulecia.

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin twierdzi, że nie ma wpływu na to co robi opozycja, która - jego zdaniem - torpeduje wybory 10 maja.

Ustawa o głosowaniu korespondencyjnym jeszcze nie weszła w życie, a przecież mówi ona o tym, że pakiety wyborcze powinny trafić do obywateli na 7 dni przed wyborami.

Tymczasem w samorządach sytuacja jest nieciekawa. Do tej, w swoim wpisie facebookowym, odniósł się wójt Spytkowic Mariusz Krystian, który poinformował, że wraz z burmistrz Alwerni Beatą Nadzieja-Szpila, wystosowali pismo do Marszałka Senatu w którym wyrażają swoje zaniepokojenie terminem wyborów:

(...) Z jednej strony od kilku dni dzwonią Mieszkańcy, którzy nie godzą się na udostępnienie danych...grożą sądem... ...Z drugiej strony od kilku dni dzwonią Mieszkańcy, którzy żądają udostępnienia danych i umożliwienie Im udziału w wyborach...grożą sądem... Dlatego wspólnie z Panią Burmistrz Gminy Alwernia wystosowaliśmy apel do Marszałka Senatu, o jak najszybsze podjęcie decyzji w sprawie wyborów prezydenckich. Zwlekanie z jej podjęciem, tylko pogarsza sprawę! Wiem, że nasz głos w tej sprawie....Ale tak trzeba! Miejmy to już za sobą, epidemia szybko nie minie, a ten konflikt wyniszcza nasz kraj...

Wszystko wskazuje na to, że wybory 10 maja jednak nie odbędą się. Najbardziej realny termin to sierpień 2020. Sam marszałek Senatu Tomasz Grodzki stwierdził:

„mam wrażenie, że do rządzących dotarło, że te wybory nie mogą się odbyć 10 maja”


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zenobiusz Kuśmider, 05.05.2020 09:03

Czyli wybory w ostatnim możliwym terminie bez zmian w prawie w zwykłej formule - tj 23 maja. Nic nie trzeba zmieniać i trochę czasu zostało na kampanie, przygotowanie, itd. Do innych rozwiązań i tak będą się czepiać. Jak nie jedna strona to druga, trzecia, UE, itd. Lepiej mieć to za sobą bo może być ciężko wkrótce. Są lepsi i gorsi kandydaci, ale chyba najgorszym kandydatem jest chaos i bezkrólewie.

KochamTuska, 05.05.2020 08:56

Faktycznie @Rysiek skoro niektórzy (ty pewnie też) zamiast postawić krzyżyk w kwadraciku skreślali logo PO to dopiero jaki problem mogą mieć z wyborami korespondencyjnymi :-0

stefanbatory, 04.05.2020 22:50

https://youtu.be/Rv8wiQWK5XQ Tyle w tym temacie.

Rysiek, 04.05.2020 20:56

Panie wójcie , o jakich wyborach pan pisze . To co proponuje pana partia czyli PiS to jakiś kabaret a nie demokratyczne wybory określone w naszej konstytucji . Może pan też słyszał , jeśli ogląda pan też inne tv oprócz TVPiS , co o wyborach korespondencyjnych mówił przyjaciel Dudy Trump , zresztą podobną opinię miał pokazany pana prezes w 2011 r. . A tak swoją drogą , czy państwo chcieli błysnąć w mediach pisząc do Pana Marszałka czy może to jakieś polecenie partyjne . Ponadto nie wszyscy samorządowcy a tym bardziej mieszkańcy naszych gmin mają takie zdanie jak państwo na temat pracy senatu w tej sprawie .

xpek, 04.05.2020 20:12

przekręty po przy przekrętach pisu to naprawdę pikuś. niektórym pisowcom grozi więzienie a jak nie będą mieli swojej mariotetki na stanowisku prezetenta jak mają teraz dudę to nie będzie ich mial kto ułaskawić jak kamińskiego

magda34, 04.05.2020 19:45

[email protected]

magda34, 04.05.2020 19:44

chaos, łamanie prawa, przekręty czyli rządy PO w (niecałej) okazałości, Ale mamy to za sobą... oby się nie dostali do koryta

kamieni.kupa, 04.05.2020 19:44

Mnie jako obywatelowi, który posiada konstytucyjne prawo do głosowania w wyborach w konstytucyjnym terminie zupełnie nie interesuje, że Polacy nie chcą wybrać Kichawy-Końskiej na prezydenta. Chodzę codzienne do sklepu i do pracy i równie dobrze mogę podejść w maseczce i rękawiczkach do skrzynki wyborczej przed moim lokalem wyborczym i wrzucić swój głos, albo nawet wejść do lokalu zagłosować tak jak wchodzę do sklepu robiąc zakupy. Żadna totalna opozycja nie odbierze mi prawa do głosowania i kropka.

xpek, 04.05.2020 19:39

chaos,łamanie prawa , przekręty czyli rządy pisu w całej okazałości