Koronawirus. Raport sanepidu. Zmarł mieszkaniec powiatu oświęcimskiego [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 18.09.2020 10:55,
Przedstawiamy piątkowy raport sanepidu.
Koronawirus. Raport sanepidu. Zmarł mieszkaniec powiatu oświęcimskiego [AKTUALIZACJA]
W piątek (18.09) małopolski sanepid informuje, że ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 92 osób w Małopolsce.


W tej grupie są 3 osoby z powiatu wadowickiego, 3 osoby z powiatu oświęcimskiego i 2 osoby z powiatu suskiego.

Sanepid informuje, że w szpitalu w Łańcucie zmarł 75-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, a przyczyną zgonu był koronawirus.

Jednocześnie na listę osób wyleczonych wpisano 92 osób z Małopolski, a wśród nich po 3 osoby z powiatów wadowickiego i oświęcimskiego i 2 osoby z powiatu suskiego.

AKTUALIZACJA


POWIAT WADOWICKI
Z popołudniowego komunikatu wadowickiego sanepidu wiadomo, że nowe zakażenia zdiagnozowane zostały w gminach: Andrychów (1 osoba), Brzeźnica (1), Kalwaria (3), Wadowice (3)

Komunikat wadowickie sanepidu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach informuje, że do dnia 18 września 2020 roku, godz. 13.00 na terenie powiatu wadowickiego odnotowano:

  • liczba mieszkańców objętych kwarantanną - 298 osób
  • liczba osób zakażonych – 347 + 3 osoby wykazywane przez inne województwo i powiat

w tym:

  • liczba zgonów - 7
  • liczba ozdrowieńców - 252 + 3 wykazane przez inne województwo i powiat

Liczba ta w poszczególnych gminach rozkłada się następująco:

Gm. Andrychów – 22 w kwarantannie. 81 osób zakażonych, w tym 52 ozdrowieńców - 1 wykazany przez inne województwo, 10 osób zakażonych hospitalizowanych, 15 osób w izolacji domowej, 4 osoby niestety zmarły.

Gm. Brzeźnica – 35 w kwarantannie. 15 osób zakażonych, w tym 9 ozdrowieńców, 5 osób w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Kalwaria Zebrzydowska – 58 w kwarantannie. 29 osób zakażonych w tym 20 ozdrowieńców, 7 osób w izolacji domowej, 1 w hospitalizacji, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Lanckorona – 58 w kwarantannie. 14 osób zakażonych w tym 10 ozdrowieńców, 4 osoby w izolacji domowej.

Gm. Mucharz – 1 w kwarantannie. 40 osób zakażonych, w tym 40 ozdrowieńców.

Gm. Spytkowice – 24 w kwarantannie. 10 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców - 1 ozdrowieniec wykazywany przez inny powiat, 4 osoby w izolacji domowej, 1 osoba hospitalizowana.

Gm. Stryszów – 9 w kwarantannie. 25 osób zakażonych w tym 5 osób w izolacji domowej, 17 ozdrowieńców, 3 osoby hospitalizowane.

Gm. Tomice – 37 w kwarantannie. 9 osób zakażonych w tym 1 osoba w izolacji domowej, 8 ozdrowieńców - 1 ozdrowieniec wykazany przez inny powiat.

Gm. Wadowice – 26 w kwarantannie. 70 osoby zakażone, w tym 43 ozdrowieńców, 20 osób w izolacji domowej, 6 osób hospitalizowanych, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Wieprz – 28 w kwarantannie. 57 osób zakażonych w tym 51 ozdrowieńców, 3 osoby w izolacji domowej, 3 osoby hospitalizowane.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy