reklama

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

, Na sygnale, Wiadomości, 23.03.2020 12:30,

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę na drodze.

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach, eliminując kierowców, którzy w sposób rażący zagrażają innym uczestnikom ruchu drogowego. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym ruch pojazdów oraz pieszych w znacznym stopniu został ograniczony , jednakże w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy przekraczając dozwoloną prędkość lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa.

W ubiegły piątek (20.03.) policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Osiek. O godzinie 13.00 na ulicy Głównej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Skoda, którego kierowca jechał z prędkością 106km/h, przy dozwolonej prędkości 50km/h. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 34 – letni mieszkaniec Krakowa.


W nocy z soboty na niedzielę o godzinie 23.30 w Nowej Wsi na ulicy Kolbego, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 20 – letniego mieszkańca gminy Kęty, który jechał samochodem marki Audi z prędkością 121 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

W niedzielne popołudnie policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Przeciszów. Tuż po godzinie 14.00 na ulicy Oświęcimskiej zauważyli jadący z dużą prędkością samochód marki Mercedes. Przeprowadzony pomiar prędkości wskazał 107 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h . Pojazd natychmiast został zatrzymany do kontroli drogowej podczas której okazało się , że za jego kierownicą siedzi 43 – letnia mieszkaniec powiatu nowotarskiego .

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci ukarali kierujących mandatami, punktami karnymi, a także zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości, a także o rozsądek za kierownicą, gdyż wśród przyczyn zdarzeń drogowych królują, lekceważenie przepisów drogowych, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, a także nieuwaga i pośpiech.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy