reklama
reklama

Kierowca z sądowym zakazem zatrzymany. Jechał autem bez przeglądu

Na sygnale, Wiadomości, 10.01.2022 08:30,
24-letniemu kierowcy grożą teraz surowe konsekwencje.
Kierowca z sądowym zakazem zatrzymany. Jechał autem bez przeglądu
Jak informuje policja, kilka dni temu po godz. 16 w Tomicach policjanci służby prewencyjnej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach jego danych personalnych okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do września 2022 roku.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że samochód ma elektronicznie zatrzymany dowód rejestracyjny z powodu braku badań technicznych, co oznaczało, że 24-latek dopuścił się nie tylko przestępstwa, ale popełnił również wykroczenie w związku, z którym policjanci sporządzili dokumentację celem przeprowadzenia czynności wyjaśniających w tej sprawie.

Policja przypomina, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzanymi regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na 5 lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.

źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy