reklama

Kierowca próbował przekupić policjantów. Jak to się skończyło?

Na sygnale, Wiadomości, 12.11.2020 10:22,
Kierowca zasugerował, że przecież sprawę można inaczej załatwić ponieważ do przekroczenia prędkości przyzna się jego znajomy.
Kierowca próbował przekupić policjantów. Jak to się skończyło?

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 42 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego w związku z popełnieniem dwóch przestępstw: korupcyjnego i drogowego. Drogowy przestępca chcąc uniknąć odpowiedzialności za jazdę pomimo cofniętych uprawnień oraz przekroczenie prędkości o 52km/h usiłował przekupić policjantów.

Jak informuje policja, w środę (11.11) policjanci z oświęcimskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż po 16.00 na ulicy Na Włosień w Bielanach, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen jadący z prędkością 102km/h na odcinku z ograniczeniem prędkości do 50km/h.

- Podczas kontroli policjanci poinformowali kierowcę, którym okazał się 42–letni mieszkaniec powiatu wadowickiego o popełnionym wykroczeniu. Następnie mundurowi ustalili, że mężczyzna wsiadając za kierownicę auta dopuścił się również przestępstwa, ponieważ miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Wtedy kierowca zasugerował, że przecież sprawę można inaczej załatwić ponieważ do przekroczenia prędkości przyzna się jego znajomy, który był pasażerem pojazdu. Natomiast policjanci w zamian za takie załatwienie sprawy otrzymają gotówkę. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że taka propozycja stanowi przestępstwo. Niestety mężczyzna zlekceważył ich słowa wyjmując plik banknotów w kwocie tysiąca złotych, które włożył do notatnika jednego z mundurowych. W związku z powyższym policjanci powiadomili mężczyznę , że zostaje zatrzymany w związku z popełnieniem przestępstwa drogowego oraz przestępstwa korupcyjnego - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim, foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy