reklama
reklama

Jechał mimo zakazu kierowania. Co mu teraz grozi?

Na sygnale, Wiadomości, 17.05.2023 16:11,
Mężczyzna wsiadł za kierownicę, a policjanci już na niego czekali.
Jechał mimo zakazu kierowania. Co mu teraz grozi?
W poniedziałek (15.05) rano na ulicy Lanckorona w Łazach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi za którego kierownicą siedział 49 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej.

Mundurowi wiedzieli, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania ponieważ zostały mu one cofnięte w 2010 roku. Ponadto w 2020 roku oświęcimski Sąd orzekł wobec niego zakaz kierowania pojazdami. Podczas czynności funkcjonariusze potwierdzili powyższe fakty, w związku z tym mężczyzna został zatrzymany.

Za kierowanie samochodem pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy