reklama
reklama

Gmina Kęty: kierowcy pod wpływem narkotyków zatrzymani

Na sygnale, Wiadomości, 22.01.2021 10:25,
Dwie niemal identyczne sytuacje na drogach gminy Kęty. Kierowców "zgubiły" usterki w samochodach.
Gmina Kęty: kierowcy pod wpływem narkotyków zatrzymani

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 23 – letniego mieszkańca Kęt, który po amfetaminie wsiadł za kierownicę samochodu. Drogowy przestępca jest również podejrzany o posiadanie narkotyków, a wpadł w ręce policjantów ponieważ w samochodzie miał nieprawidłowo zamontowaną tablicę rejestracyjną.

Do zatrzymania kierującego, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym doszło w sobotę (09.01.2021) w Nowej Wsi. Tuż po godzinie 19.00 na ulicy Oświęcimskiej policjanci zauważyli, że samochód marki Volkswagen, który posiadał przednią tablicę rejestracyjną zamontowaną w sposób uniemożliwiający jej odczytanie. W związku z powyższym, kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej.

W trakcie czynności policjanci od razu dostrzegli, że kierowca 23– letni mieszkaniec Kęt najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem środków odurzających. Badanie śliny mężczyzny przy użyciu narkotestera wykazało obecność amfetaminy. Kolejne przestępstwo, którego dopuścił się kierowca policjanci ujawnili w chwili jego przeszukania. Mężczyzna miał przy sobie dwa woreczki foliowe z amfetaminą.

Kontrolując jego samochód oprócz nieprawidłowo zamontowanej tablicy rejestracyjnej mundurowi ujawnili jeszcze inne usterki między innymi: wycieki płynów eksploatacyjnych, uszkodzoną szybę przednią, a także wystające poza obrys pojazdu obręcze kół. Ponadto w pojeździe nie było wymaganego wyposażenia tj. gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego.


Zatrzymany trafił do kęckiego komisariatu Policji, gdzie na podstawie zebranych materiałów podejrzanemu postawione zostały zarzuty kierowania pod wpływem środków odurzających oraz zarzut posiadania narkotyków. Natomiast materiały w sprawie wykroczeń, których się dopuścił zostaną przekazane do Sądu wraz w wnioskiem o ukaranie.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejny kierowca z zarzutami za posiadanie i jazdę pod wpływem narkotyków

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali kolejnego kierowcę, podejrzanego o jazdę pod wpływem środków odurzających, a także posiadanie narkotyków. Tym razem uwagę pilnujących bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowych zwrócił fakt, iż w pojeździe brakowało bocznej szyby.

Do zatrzymania kierującego, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym doszło w sobotę (16.01.2021) w Kętach. O godzinie 17.00 na ulicy Mickiewicza policjanci zauważyli, że samochód marki BMW nie ma prawej bocznej szyby. W związku z tym włączając sygnały uprzywilejowania policjanci pojechali za pojazdem. Kiedy kierowca bmw zatrzymał się na poboczu, przystąpili do kontroli drogowej.

W trakcie czynności policjanci zauważyli, że 36 – letni kierowca bez stałego miejsca zamieszkania, najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem środków odurzających. Badanie śliny mężczyzny przy użyciu narkotestera wykazało obecność amfetaminy. Kolejne przestępstwo, którego dopuścił się kierowca policjanci ujawnili w chwili jego przeszukania. Mężczyzna miał przy sobie woreczek foliowy z zawartością białego proszku, który okazał się amfetaminą.

Zatrzymany trafił do kęckiego komisariatu Policji, gdzie na podstawie zebranych materiałów został mu postawiony zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających oraz zarzut posiadania narkotyków.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy