reklama

Pierwsze drzewa poszły pod topór. Budowa nowego odcinka obwodnicy rozpoczęta [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 21.01.2021 20:00, PG
Rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka zachodniej obwodnicy Kęt.
Pierwsze drzewa poszły pod topór. Budowa nowego odcinka obwodnicy rozpoczęta [FOTO]

Na pierwszy ogień pod topór poszły drzewa w parku w pobliżu stadionu Hejnału. Burmistrz miasta jednak obiecuje, że będą nowe nasadzenia.

Oprócz pasa drogi wybudowany zostanie także wiadukt kolejowy oraz rozbudowane zostanie skrzyżowanie drogi powiatowej nr 1820K.

Budową zajmuje się firma FBSERWIS S.A. z Warszawy za ponad 11 mln zł brutto. Gmina dostanie na ten cel 6,5 mln zł dotacji a resztę planuje się pozyskać z emisji obligacji komunalnych

Jest przetarg na kolejny odcinek obwodnicy Kęt. Ma być nowe rondo i remont wiaduktu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

z Kęt, 22.01.2021 10:47

@ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! Nie przypominam sobie, żeby w czasach gdy powstawał projekt Zachodniej Obwodnicy, zasięgano opinii mieszkańców Kęt. Czyżby moje 3 pytania wywoływały, aż tak wielką irytację, że od razu przystąpiono do ataku. Uważam tę inwestycję za przerost czyiś ambicji. Pamiętam wielkie halo, jak projektowano ulicę Franciszkańską, choć jej zasadność widać na przykładzie skupionego tam budownictwa wielorodzinnego. Tutaj takiego uzasadnienia nie widzę, choć jakbym mocno musiał wybiegać w przyszłość. A może jestem w błędzie i mikroklimat z oczyszczalni ścieków ściągnie deweloperów, którzy będą skorzy do zainwestowania w tamtym rejonie.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 22.01.2021 09:51

@z kęt: jak miasto opiniowało to gdzie trolu internetowy byłeś ??

z Kęt, 22.01.2021 09:23

Jakie korzyści dla miasta daje taka wielomilionowa inwestycja ? Czy badane było natężenie ruchu na istniejącej już części obwodnicy (ulica Spacerowa) ? Czy na rzece Sole powstanie most bez ograniczenia tonażowego ?