reklama
reklama

Dzielnicowy zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę z zakazem kierowania

Na sygnale, Wiadomości, 09.03.2023 15:00,
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę, który złamał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami niemechanicznymi.
Dzielnicowy zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę z zakazem kierowania
W środę (8.03) na ulicy Kamskiego w Trzebieńczycach k. Zatort dzielnicowy zauważył rowerzystę jadącego slalomem. W związku z powyższym natychmiast zatrzymał go do kontroli drogowej. Okazało się, że 49 – letni mieszkaniec Laskowej wsiadł na rower mając w organizmie 2,9 promila alkoholu, a ponadto łamiąc sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami niemechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zatorskiego komisariatu Policji.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych. Z kolei za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy