Dzięki Internaucie policjanci uratowali kobietę

, Na sygnale, Wiadomości, 16.01.2018 17:35, red
Kobieta prosiła go by ktoś ją zabił, a w zamian odda dom i samochód.
Dzięki Internaucie policjanci uratowali kobietę

Kilka dni temu Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej otrzymał informację od zgłaszającego, który nawiązał prywatną rozmowę internetową z osobą o nicku „NIKT”. Osoba ta prosiła go by ktoś ją zabił, a w zamian odda dom i samochód. Mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska zaniepokojony sytuacją, próbował dowiedzieć się jak najwięcej na temat rozmówcy podczas czatowania, niestety kontakt się urwał.

- Sprawą zajęli się policjanci z Referatu Kryminalnego z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy przeprowadzili szereg czynności zmierzających do zidentyfikowania oraz zlokalizowania miejsca osoby posługującej wyżej wymienionym nickiem - informuje Agnieszka Petek, rzecznik KPP Wadowice.

Dwa dni później ustalono, że kobieta, która czatowała ze zgłaszającym jest mieszkanką powiatu krakowskiego. O całej sytuacji zostali poinformowani funkcjonariusze z komisariatu w Zabierzowie, którzy pojechali pod ustalony adres. Na miejscu zastali 23-letnią kobietę, która potwierdziła, że czatowała z mężczyzną. Jak przekazała, od jakiegoś czasu przestała brać leki, cierpi na depresję, szukała pomocy, ponieważ nie umie poradzić sobie ze swoimi problemami. Kobieta została zabrana przez załogę karetki pogotowia do szpitala, gdzie pozostała na leczeniu.

- Podziękowania należą się mężczyźnie, który nie zbagatelizował sygnałów przekazanych od kobiety, przejął się jej losem i powiadomił o całej sytuacji Policję. Dzięki jego reakcji, policjanci dotarli do kobiety w sytuacji kryzysowej i być może zapobiegli tragedii - podkreślają policjanci.


źródło: policja Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy