reklama

Duże zainteresowanie szczepieniami dla seniorów, ale jest problem...

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 23.01.2021 10:00, PG
Do przychodni w Andrychowie ustawiały się kolejki seniorów.
Duże zainteresowanie szczepieniami dla seniorów, ale jest problem...

W ramach Narodowego Programu Szczepień trwa rejestracja do dobrowolnych i bezpłatnych szczepień przeciwko COVID-19. To proces, który jest podzielony na kilka etapów.

Na konkretny termin szczepienia rejestrowały się:

· od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat

· od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Mnóstwo osób zgłosiło się do rejestracji. Jak się dowiadujemy w przychodni VENA w Andrychowie tylko w piątek zarejestrować się do szczepień przyszło 800 osób. Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. i będą wykonywane w częstotliwość 30 osób na tydzień.

Z kolei jak się dowiadujemy od jednego z lekarzy innej andrychowskiej przychodni zainteresowanie szczepionkami jest bardzo, duże a szczepionek jest zdecydowanie za mało. Z informacji płynących z ministerstwa wiadomo, że punkty szczepień będą mogły wykonywać... 30 szczepień tygodniowo, więc na zaszczepienie wszystkich zainteresowanych osób trzeba będzie poczekać wiele miesięcy.

Na piątek (22.01.) w Małopolsce zaszczepiono 49 186 osób.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy