Policyjna akcja na targu w Andrychowie

, Na sygnale, Wiadomości, 22.01.2021 11:29, foto: Archiwum
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zatrzymali mieszkańca Andrychowa, który posiadał wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono 50 paczek papierosów oraz 2,5 kg krajanki tytoniowej.
Policyjna akcja na targu w Andrychowie

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na jednym z andrychowskich placów targowych, pewien mężczyzna oferuje do sprzedaży wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

Kilka dni temu, funkcjonariusze potwierdzili swoje ustalenia i zatrzymali 51-letniego mieszkańca Andrychowa, który posiadał przy sobie 5 worków strunowych z zawartością krajanki tytoniowej o wadze 0,5 kg każdy oraz 1 tys. sztuk papierosów.

Nielegalny tytoń i papierosy zostały skonfiskowane. W tym przypadku uszczuplenie Skarbu Państwa spowodowane nielegalnym procederem wstępnie oszacowano na kwotę prawie 3.400 złotych. Zebrany w sprawie materiał dowodowy zostanie przekazany do Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ƅarte, 22.01.2021 12:31

państwo pis