reklama
reklama

Duża akcja krakowskiej drogówki w Andrychowie, Wadowicach i Kalwarii

Na sygnale, Wiadomości, 26.05.2021 19:00, red
Konkretne "łowy" krakowskich policjantów w powiecie wadowickim.
Duża akcja krakowskiej drogówki w Andrychowie, Wadowicach i Kalwarii

25 maja na jednodniową akcję na teren powiatu wadowickiego "wpadli" policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Dla 12 policjantów to był bardzo owocny i intensywny dzień.

Podczas jednodniowej akcji policjanci skontrolowali 128 kierujących ujawniając 132 wykroczenia w ruchu drogowym.

W sumie za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli 120 mandatów karnych, a 12 osób pouczyli. Mundurowi zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych z powodu niewłaściwego stanu technicznego pojazdu. Ponadto 1 kierujący stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym.

Jak czytamy w policyjnym komunikacie działania miały na celu "poprawę bezpieczeństwa na drogach m.in. poprzez eliminowanie kierowców popełniających wykroczenia przyczyniające się do powstawania wypadków".

- Szczególną uwagę mundurowi zwracali na kierujących, którzy przekraczali dozwoloną prędkość, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego - informują policjanci.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy