reklama
reklama

Cała seria kradzieży w marketach, kilka osób zatrzymanych

Na sygnale, Wiadomości, 23.03.2023 10:14,
Kradną Polacy i obcokrajowcy.
Cała seria kradzieży w marketach, kilka osób zatrzymanych
We wtorek (7.03) oświęcimscy policjanci zostali powiadomieni przez pracowników jednego z oświęcimskich marketów spożywczych o kradzieży rozbójniczej dokonanej przez kobietę i mężczyznę.- Jak wynikało z relacji zgłaszającej ekspedientki w chwili, gdy kradzież koszyka z zakupami została zauważona złodzieje zaczęli jej grozić, po czym uciekli. Policjanci natychmiast udali się do wskazanego sklepu. W czasie dojazdu na miejsce mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie tym razem od anonimowego świadka kradzieży. Mężczyzna przekazał, że sprawcy uciekają ulicą Dąbrowskiego w kierunku oświęcimskiej Starówki. Dzięki tej informacji już po kilku chwilach para została zatrzymana wraz ze skradzionym mieniem. Towar o wartości 600 złotych został zwrócony do sklepu, natomiast sprawcy trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oęwiecimiu,

Tego samego dnia o godzinie 18:00 w jednej z oświęcimskich perfumerii pracownicy ochrony ujęli 36 – letnią obywatelkę Ukrainy. Próbowała ona wynieść ze sklepu kilka sztuk markowych perfum o łącznej wartości 1500 zł. Kobieta została przejęta przez policjantów i trafiła do oświęcimskiej komendy Policji. Za kradzież grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (10.03.2023) tuż przed godziną 16 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela z kartami bankomatowymi. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego po dokonaniu płatności za zakupy z roztargnienia pozostawił w sklepie portfel z kartami bankomatowymi. Kiedy po kilku chwilach zorientował się i wrócił do sklepu portfela już nie znalazł. Powyższe okoliczności potwierdziło nagranie z monitoringu sklepowego. Na tej podstawie policjanci ustalili wizerunek sprawcy i wszczęli jego poszukiwania.


Godzinę później na jednej z ulic w Nowej Wsi mundurowi odnaleźli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego sprawcy. Był to 52 – letni mieszkaniec gminy. Podczas jego przeszukania policjanci znaleźli portfel wraz z kartami bankomatowymi na nazwisko pokrzywdzonego. 52 – latek został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (18.03.2023) przed godziną 15 policjanci otrzymali zgłoszenie od pracowników jednego z oświęcimskich marketów budowlanych dotyczące ujęcia złodzieja sklepowego. Policjanci przejęli mężczyznę podejrzanego o kradzież. Okazał się nim 36 – letni obywatel Gruzji. Mężczyzna przeszedł przez linię kas nie płacąc za trzy dalmierze laserowe o łącznej wartości 600 złotych. Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy