reklama
reklama

27-letni kierowca po narkotykach zatrzymany. Bez pasów, jechał slalomem

Na sygnale, Wiadomości, 22.03.2023 15:00,
Policjanci z grupy Speed zatrzymali drogowego przestępcę, który w organizmie miał mieszkankę narkotyków.
27-letni kierowca po narkotykach zatrzymany. Bez pasów, jechał slalomem
Kilka dni temu na ulicy Kęckiej w Bielanach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej seata, którego kierowca - jak informuje policja - nie trzymał prostego toru jazdy, a ponadto jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.


Za kierownicą auta siedział 27 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego.

Podczas legitymowania mężczyzny okazało się, że wsiadając za kierownicę złamał on orzeczony przez Sąd Rejonowy w Bielsku - Białej półroczny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Następnie policjanci przystąpili do badania stanu trzeźwości kierowcy. Alkotester nie wykazał alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast tester narkotykowy w ślinie mężczyzny wykrył metaamfetaminę, kokainę oraz opiaty. Podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili plastikowy pojemnik, w którym znajdowała się biała sproszkowana substancja. 27 – latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew. Przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to amfetamina - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy