Cała seria kolizji na drogach

, Na sygnale, Wiadomości, 21.08.2019 11:30, red
Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości, uwagę oraz rozsądek za kierownicą
Cała seria kolizji na drogach
Jak informuje policja, tylko we wtorek (20.08) na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do dziewięciu kolizji drogowych, których powodem było nie przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym, nieuwaga oraz roztargnienie.

Niestety wielu kierowców zapomniało o zmniejszeniu prędkości i dostosowaniu jej do warunków drogowych. Na efekty nie trzeba było długo czekać.


O godzinie 5.40 na skrzyżowaniu Osiek - Tarniówka doszło do zderzenia dwóch Chevroletów. Mieszkanka Gminy Przeciszów kierując chevroletem spark nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu mieszkańcowi Głębowic, który kierował chevroletem aveo.

O godzinie 8.00 w Bulowicach na ulicy Krakowskiej mieszkaniec Osieka kierując samochodem marki VW Polo tuż przed przejazdem kolejowym najechał na tył samochodu marki Skoda Fabia, którym kierował mieszkaniec Bulowic.

O godzinie 9.20 w Grojcu na ulicy Beskidzkiej mieszkaniec gminy Kęty kierując samochodem dostawczym marki Renault najechał na tył samochodu marki Fiat, którym kierował mieszkaniec Brzeszcz.

O godzinie 12.00 w Oświęcimiu na parkingu przy ulicy Obozowej mieszkaniec Oświęcimia kierując samochodem marki Hyundai uderzył w zaparkowany przez mieszkankę Nowej Wsi samochód marki Fiat 500.

- Sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Policjanci apelują o zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków drogowych. Przypominają również o tym, że nawierzchnia drogi w czasie deszczu jest śliska więc droga hamowania się wydłuża, a przy gwałtownym hamowaniu pojazd wpada w poślizg - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy