Czy obwodnica Wadowic powstanie? Są problemy

, Gospodarka, Wiadomości, 21.08.2019 14:15, PG
W najbliższym czasie kierowcy mogą zapomnieć o południowej obwodnicy Wadowic.
Czy obwodnica Wadowic powstanie? Są problemy

Radny Tomasz Korzeniowski już na majowej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach dopytywał o budowę obwodnicy o parametrach drogi krajowej od ronda gen. J. Okulickiego do ul. Zegadłowicza.

Obwodnica byłaby ulgą dla tysięcy mieszkańców osiedli Gorzeń, Pod Skarpą i Kopernika. Droga ta miałaby stanowić skrót dla samochodów przejeżdżających przez Wadowice w kierunku na Suchą Beskidzką.

Sekretarz gminy Marek Brzeźniak odpowiedział radnemu, że od 2017 roku są prowadzone prace projektowe obwodnicy i dopiero po ich zakończeniu oraz uzyskaniu ostatecznego zezwolenia na realizację tej inwestycji możliwe będzie przejęcie terenów pod planowaną inwestycję, oraz na zabezpieczenie środków w budżecie na ten cel.

Z kolei jeden z lokalnych portali, będący blisko wadowickich władz, podaje że firma która miała wykonać projekt zlecony jeszcze przez poprzedniego burmistrza Mateusza Klinowskiego, odmówiła jego realizacji i wszystko trzeba zaczynać od początku. Powodem tej sytuacji ma być to, że ustalona trasa nie była zgodna z wytycznymi Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

Gdzie leży prawda? Jedno jest pewne. Wadowiczanie i okoliczni kierowcy jeszcze długo na lokalną obwodnicę poczekają.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 21.08.2019 17:10

LGBT jest nie do ruszenia