reklama
reklama

Brakuje ludzi do pracy. Szpital apeluje do studentów o zgłaszanie się do pracy

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 26.10.2020 15:20, red
Placówki służby zdrowia w coraz większych tarapatach kadrowych.
Brakuje ludzi do pracy. Szpital apeluje do studentów o zgłaszanie się do pracy
Szpital Powiatowy w Wadowicach właśnie opublikował ogłoszenie o pracy dla studentów medycyny, pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego. Osób z doświadczeniem zawodowym i pełnymi kwalifikacjami w tych zawodach na rynku pracy nie ma.


W związku z obecną sytuacją epidemiczną oraz dynamicznym wzrostem liczby pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 wymagających hospitalizacji, jak również z brakami kadrowymi wśród personelu medycznego przebywającego m.in. na izolacji domowej lub kwarantannie, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach zatrudni studentów medycyny, pielęgniarstwa oraz ratownictwa medycznego drugiego roku i wyższych, do pomocy w pracy na SOR i Oddziałach Szpitala.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na adres email: [email protected].

- czytamy w komunikacie wadowickiego szpitala

Podobne problemy z brakiem pracowników ma Szpital w Suchej Beskidzkiej, który już 2 tygodnie temu apelował do wolontariuszy o zgłaszanie się do pomocy na oddziałach.

Od 26 października w Suchej Beskidzkiej wznowiono przyjęcia na oddział pediatrii. Z powodu zakażenia koronawirusem do odwołania wstrzymano natomiast przyjęcia na Oddziale Wewnętrznym Pododdziale Nefologicznym.

Dramatyczna sytuacja jest w Szpitalu Onkologocznym w Bielsku-Białej, który - jak poinformowano - znalazł się na skraju wydolności. Więcej na ten temat: Dramatyczna sytuacja w szpitalu onokolicznymreklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 27.10.2020 07:07

Od kilku tygodni szpitale w całej Polsce przestały wykonywać zabiegi planowe.Podobno w Wadowicach wykonuje sie je nadal jak gdyby nigdy nic.A łóżek ostrych dramatycznie brakuje . I nikt tego nie widzi,albo nie chce widzieć.Przypadek? Nie sądzę.