reklama

Będą zmiany na kolizyjnym skrzyżowaniu [VIDEO]

, Na sygnale, Wiadomości, 27.08.2021 19:30, DK / WB
W piątek (27.08) odbyła się tam narada z udziałem przedstawicieli kilku instytucji.
Będą zmiany na kolizyjnym skrzyżowaniu [VIDEO]

Na krzyżówce ulicy Zatorskiej (droga wojewódzka) z ulicą Wadowicką (droga powiatowa) w Gierałtowicach regularnie dochodzi do kolizji i wypadków, były również śmiertelne. W końcu postanowiono coś z tym zrobić.

Spotkanie zainicjował Mirosław Sordyl członek Zarządu Powiatu Wadowickiego, reprezentujący gminę Wieprz.

- Musimy wspólnie ustalić, co zrobić aby to skrzyżowanie było bardziej bezpieczne. Podjąć jakieś kroki najszybciej jak się da - mówił Mirosław Sordyl.

W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel policji, wójt gminy Wieprz Małgorzata Chrapek wraz z przewodniczącym Rady Gminy, Przedstawiciele Zarządu Dróg z Krakowa, przedstawiciele Powiatu Wadowickiego.

Wspólnie ustalono, że początkowym etapem będzie odpowiednie oznakowanie skrzyżowania oraz drogi podporządkowanej. Wiąże się to z ograniczeniem prędkości do 50 km/h. Kolejnym etapem będą prawdopodobnie progi zwalniające, a ostateczny etap to rondo.

Dyskusja na skrzyżowaniu była momentami bardzo burzliwa. Zresztą, zobaczcie sami.


gierałtowice skrzyżowanie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mc, 28.08.2021 07:47

Widząc obrady przedstawicieli różnych instytucji gminnych powiatowych itp nasuwa sie jedna mysl : Bareja wiecznie żywy tylko tu chodzi o zycie i zdrowie uczestników ruchu , poziom konsultacji tych państwa nie napawa mnie optymizmem niestety , jeden z uczestników z trafnie podsumował "działania" instytucji cytuje " od 30 lat nic mądrego żescie nie wymyślili" dziekuje.

Lechu 105, 28.08.2021 06:24

Wystarczy wstawić dwa fotoradary na stop-ie Zaczęły by mandaty przychodzić to by sie nauczyli zatrzymywać

znanywmiescie, 27.08.2021 20:14

I będzie kolejny "rondel"