reklama

Areszt dla sprawcy znęcania się nad rodziną

, Na sygnale, Wiadomości, 27.02.2021 11:35,
Miarka się przebrała.
Areszt dla sprawcy znęcania się nad rodziną

W nocy z wtorku na środę (23/24.02.2021) tuż po północy oświęcimscy policjanci otrzymali zgłoszenie od 42 – letniej mieszkanki Osieka, dotyczące męża, który złamał sądowy zakaz zbliżania się do rodziny. Policjanci błyskawicznie udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali nietrzeźwego agresora. 45 – latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu postawiono zarzut złamania sądownie orzeczonego zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną. W ubiegłym roku środki te zostały wobec niego orzeczone przez oświęcimski Sąd w związku z przestępstwem znęcania, którego 45 – latek dopuścił się wobec żony i dzieci.

W czwartek (25.02 podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie zostały mu przedstawione prokuratorskie zarzuty. Następnie prokurator mając na względzie ochronę osób pokrzywdzonych przemocą wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora, więc 45 – latek wprost z sali sądowej trafił do jednego z aresztów śledczych.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy