reklama
reklama

Apel szpitala o pomoc. Potrzeba wolontariuszy do opieki nad chorymi

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 17.10.2020 09:30, red
Dyrekcja i pracownicy apelują: potrzebujemy dodatkowych rąk do pracy.
Apel szpitala o pomoc. Potrzeba wolontariuszy do opieki nad chorymi
Szpitale znajdują się w coraz trudniejszej sytuacji. Wiele osób z personelu nie może wykonywać swoje pracy, bo jest zarażonych koronawirusem lub przebywają na kwarantannie. Tymczasem pacjentów przybywa.

Szczególnie dramatyczna jest sytuacja w szpitalu w Suchej Beskidzkiej, który pilnie poszukuje wolontariuszy do pomocy przy opiece nad pacjentami

Poniżej treść komunikatu wystosowanego przez dyrekcję i pracowników tej lecznicy.

Szanowni Państwo!

Znaleźliśmy się w bardzo trudnej dla nas wszystkich rzeczywistości. Sytuacja epidemiczna na terenie naszego powiatu pogarsza się w szybkim tempie. Codziennie, od kilku tygodni, odnotowujemy kolejny wysoki wzrost zachorowań na Covid-19, który niestety dotyka również personel naszej placówki. Absencja personelu medycznego i pomocniczego spowodowana koniecznością odbycia kwarantanny lub izolacji wpływa na liczbę personelu sprawującego opiekę nad pacjentami hospitalizowanymi w naszym Zespole. Dotyczy to również pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 i z powodu COVID-19 na Pododdziale Obserwacyjno-Covidowym.

Apelujemy do wszystkich, którzy chcieliby i mogą odciążyć personel naszej placówki.

Pilnie poszukujemy wolontariuszy lub osób chcących podjąć pracę w naszym szpitalu do opieki nad osobami hospitalizowanymi.

Zapotrzebowanie jest ogromne.

Znaczącym wsparciem będą osoby młode, z nieco większą ilością czasu. Ich pomoc w tym momencie jest nieoceniona.

Zapewniamy: przeszkolenie, środki ochrony indywidualnej, ubezpieczenie.

Teraz jesteście potrzebni bardziej niż kiedykolwiek.

Osoby chętne do pomocy prosimy o kontakt na adres email: [email protected]


Naszym priorytetem jest zapewnienie nieprzerwanego funkcjonowania naszego Zespołu. Jesteśmy świadomi, że przedsięwzięte przez nas ograniczenia i zakazy mogą wywołać pewne niedogodności i niezrozumienie z Państwa strony. Dokładamy wszelkich starań, aby je zminimalizować. Prosimy, aby pamiętać, że są one podejmowane w trosce o dobro pacjentów hospitalizowanych, personelu oraz wszystkich Państwa. Podyktowane właściwym i koniecznym postępowaniem epidemiologicznym, czasowe wstrzymania funkcjonowania oddziałów, hospitalizacji i badań planowych podejmowane są w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne nas wszystkich. Cały nasz personel jest w pełni zaangażowany, aby sprostać temu wyzwaniu.

Apelujemy więc do Państwa o zrozumienie sytuacji, z którą przyszło się nam zmierzyć i powstrzymanie się od eskalacji negatywnych emocji w związku z działaniami podejmowanymi przez nasz Zespół. Robimy wszystko, aby zapewnić właściwy poziom bezpieczeństwa zdrowotnego na terenie naszego powiatu.

Dyrekcja i pracownicy ZOZ w Suchej Beskidzkiej


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy