reklama

Ubezpieczenie samochodu – czy warto korzystać z porównywarki OC?

, Wiadomości, 16.10.2020 11:49, ARTYKUŁ PARTNERA
Czy wiesz, że aby znaleźć ubezpieczenie samochodu nie musisz tracić czasu na przeglądanie oferty każdej firmy osobno? Nie musisz nawet wychodzić z domu! Wystarczy dostęp do internetu i porównywarka, która większość rzeczy zrobi za Ciebie, żeby zostało Ci cieszyć się tanim OC.
Ubezpieczenie samochodu – czy warto korzystać z porównywarki OC?

Na pewno słyszałeś już o porównywaniu ofert ubezpieczeniowych przez internet, ale czy wiesz, na czym to dokładnie polega? Kalkulator online jest narzędziem ułatwiającym życie kierowcom, którzy dzięki niemu są w stanie ubezpieczyć samochód nawet w kilka minut – bez spotkań z agentami i nudnych formalności! Nasuwa się jednak pytanie: jaka powinna być dobra porównywarka ubezpieczenia OC?

Co charakteryzuje najlepszą porównywarkę OC?

Wygoda? Bezpieczeństwo? Szybkość działania? Najlepsza porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych powinna łączyć w sobie wszystkie te cechy, sprawiając przede wszystkim, że znalezienie polisy za jej pomocą będzie proste dla każdego użytkownika. Na co należy zwracać szczególną uwagę przy korzystaniu z internetowego kalkulatora OC?

Czy nie ma w nim ukrytych opłat?

Znalazłeś porównywarkę, która pobiera opłaty za samo wykonanie kalkulacji lub prosi o podpięcie karty kredytowej? Uważaj, to prawdopodobnie oszustwo! Jedynym kosztem, jaki musisz ponieść podczas korzystania z porównywarki ubezpieczeń, jest opłata składki, jeśli kupujesz polisę online – nic więcej!

Co więcej, nieprawdą jest, że kupowanie OC za pośrednictwem porównywarki się nie opłaca. Wręcz przeciwnie, zakup polisy przez internet często wiąże się z dodatkowymi oszczędnościami, ponieważ niektóre firmy potrafią docenić korzystających z sieci klientów, oferując im nawet 15% rabatu.

Czy zawiera oferty różnych firm?

To jasne, że wchodząc na stronę konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego i korzystając z dostępnego tam kalkulatora, zobaczysz tylko ofertę tej właśnie firmy. Porównywarka, jak sama nazwa wskazuje, ma inne zadanie – zestawić ze sobą propozycję różnych TU. Im więcej dostępnych w bazie firm, tym lepiej, bo masz pewność, że nie umknie Ci najkorzystniejsza oferta.

Czy wypełnienie formularza jest bardzo skomplikowane?

Porównywarki nie powstały po to, by utrudniać życie korzystającym z nich kierowcom. Bardzo istotne jest zatem, by ich obsługa była intuicyjna i nie zajmowała więcej niż kilka minut. Dobry kalkulator to taki, który pyta tylko o kwestie niezbędne do obliczenia składki, prowadząc użytkownika punkt po punkcie i nigdzie się długo nie zatrzymując.

Czy wymaga podania danych osobowych?

Imię i nazwisko, PESEL, dane kontaktowe, numer rejestracyjny auta. Kupując ubezpieczenie, na pewno nie unikniesz podania tych informacji, ale czy wiesz, że możesz to zrobić, jeśli chcesz tylko porównać ceny? Niektóre porównywarki pozwalają użytkownikom wykonać kalkulację bez dzielenia się wrażliwymi danymi już na samym początku.

Czy umożliwia zakup ubezpieczenia?

Porównanie ofert to jedno, ale co w sytuacji, gdy któraś z nich wpadnie Ci w oko? Czy teraz musisz skontaktować się z agentem lub osobiście udać się do oddziału firmy? Nie! Porównywarka ubezpieczeń umożliwia kupno polisy zaraz po jej znalezieniu. Składkę możesz opłacić online jednorazowo lub rozłożyć na raty, a wszystkie dokumenty trafią zaraz potem na Twoją skrzynkę mailową.

Ubezpieczenie auta za pomocą porównywarki – to bardzo proste!

Kalkulator OC/AC (https://ranking-oc-ac.pl/blog/kalkulator-oc-ac/) to narzędzie, które spełnia wszystkie wymienione wyżej warunki, umożliwiając znalezienie ubezpieczenia samochodu szybko, wygodnie i przede wszystkim tanio. Jak to zrobić?

  • Wypełnij formularz – zostaniesz zapytany o parametry swojego samochodu (m.in. markę, model, pojemność silnika, rodzaj benzyny, przebieg), informacje na temat właściciela (m.in. data urodzenia, miejsce zamieszkania, stan cywilny), a także Twoją historię ubezpieczeniową.
  • Jeśli chcesz, podaj dane osobowe i kontaktowe – nie jest to wymagane, ale dzięki informacjom na swój temat uzyskasz oferty od większej liczby firm, z kolei podanie adresu mailowego umożliwi zapisanie kalkulacji, by wrócić do niej w dowolnej chwili.
  • Zapoznaj się z ofertami – przetwarzanie wprowadzonych danych trwa ok. 30 sekund, po których wyświetli się lista dostępnych ofert. Możesz je posortować np. według ceny lub zajrzeć w szczegółowe informacje na temat konkretnej pozycji.
  • Możesz poprosić o pomoc – jeśli masz jakieś wątpliwości na temat oferty, zawsze możesz skorzystać z telefonicznej pomocy doradcy.
  • Kup ubezpieczenie online – jeśli wybrałeś jedną z dostępnych ofert, możesz od razu z niej skorzystać. Kliknij w Kup teraz, uzupełnij wymagane dane osobowe, zapłać za pomocą płatności internetowej i ciesz się nową polisą!

Zalety kupowania OC online można mnożyć

Wiesz, że pewna użytkowniczka porównywarki Mubi znalazła we wrześniu OC dla swojego samochodu za jedyne 209 zł? Oczywiście nie wszyscy kierowcy mogą liczyć na aż tak tanie ubezpieczenie, ale nie zmienia to faktu, że mnóstwo ludzi zwyczajnie przepłaca za swoje polisy.

Nie bądź jednym z nich! Porównuj ubezpieczenia, wybieraj najkorzystniejsze oferty dostępne na rynku i oszczędzaj na polisie nawet kilkaset złotych rocznie! Pamiętaj, że korzystając z porównywarki, możesz kupić nie tylko OC, ale także inne ubezpieczenia samochodu. Stwórz taki pakiet z autocasco, assistance i NNW, by idealnie spełniał Twoje potrzeby.

A co w sytuacji, gdy kupisz polisę online, a potem znajdziesz lepszą ofertę? To żaden problem – umowę zawartą na odległość można wypowiedzieć do 30 dni od momentu jej zawarcia, więc masz dość czasu, by w razie potrzeby zrezygnować z zakupionego ubezpieczenia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy