reklama
reklama

Ale ulewa! Strażacy interweniują w centrum Andrychowa [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 24.05.2024 12:26, NEWSY CZYTELNIKÓW
Potężna ulewa przeszła w piątek nad Andrychowem.
Ale ulewa! Strażacy interweniują w centrum Andrychowa [FOTO] [AKTUALIZACJA]

W związku z intensywnymi opadami deszczu w piątek (24.05) w południe i po południu, strażacy kilka razy podejmowali interwencje w Andrychowie.

Przy ulicy Legionów w Andrychowie z dachu jednego z budynków spadło kilka dachówek. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na ulicach utworzyły się wielkie rozlewiska. Pod wodą znalazła się m.in. ulica Legionów. Zalana została hala jednego z zakładów przy ulicy Batorego w Andrychowie. Strażacy interweniowali także przy ulicy Garncarskiej - w związku z zalaną piwnicą. Ponadto straż działała na stacji paliw przy ulicy Biała Droga oraz w przychodni zdrowia przy ulicy Krakowskiej - również z powodu nadmiaru wody w tych miejscach.

W sumie w piątek po południu akcje na terenie gminy Andrychów prowadzili strażacy z kilku jednostek - głównie miało to związek z koniecznością wypomponowania wody z zalanych obiektów.
W całym regionie obowiązuje ostrzeżenie wydane przez synoptyków IMGW:

Ostrzeżenia meteorologiczne: Burze
stopień: 2
prawd. 80%

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 35 mm, lokalnie 50 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

Ważne:
Od: 2024-05-24 10:00
Do: 2024-05-24 23:00
Czas wydania: 2024-05-23 23:31


foto: nadesłane

W gminie Andrychów było też gradobicie.foto: nadesłane
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy