reklama

Akcja uczniów i policji przed szkołami. Jeden z kierowców był pijany! [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 04.11.2021 11:28,
Uczniowie mają apel do kierowców.
Akcja uczniów i policji przed szkołami. Jeden z kierowców był pijany! [FOTO] [AKTUALIZACJA]
W ramach kampanii społecznej „No promil – No problem” w tych dniach Dział Profilaktyki Środowiskowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie wspólnie z policją organizują przy szkołach podstawowych akcję "Łańcuch trzeźwości”.

Codziennie przy drogach obok szkół gromadzą się uczniowie najmłodszych klas, którzy apelują do kierowców o zachowanie trzeźwości za kierownicą.

Jednocześnie funkcjonariusze przeprowadzają badanie trzeźwości przejeżdżających kierowców.

W czwartek (4.11) takie akcje przeprowadzono przed szkołami podstawowymi nr 5 i nr 2 w Andrychowie. Podczas akcji okazało się, że jeden z przebadanych kierowców jadąc fordem miał 0,75 promila alkoholu. Konsekwencje prawne go nie ominą.

- Akcje te mają na celu edukację uczestników ruchu drogowego (głównie kierowców) oraz promowanie trzeźwości na drogach. Chcemy w ten sposób zamanifestować przeciwko kierowcom, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem różnych środków odurzających (alkohol, narkotyki, itp.). – Mamy nadzieję, że w ten sposób dotrzemy do świadomości jak największej liczby uczestników ruchu drogowego, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drodze i większą świadomość społeczną – informują nas organizatorzy.
foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy