reklama
reklama

77-letnia andrychowianka oszukana. Straciła 50 tysięcy

Na sygnale, Wiadomości, 10.06.2022 13:00,
Oszust podawał się za policjanta.
77-letnia andrychowianka oszukana. Straciła 50 tysięcy

Jak informuje policja, w środę (8.06) na telefon stacjonarny 77-letniej mieszkanki Andrychowa zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji i poinformował ją, że jej córka spowodowała wypadek śmiertelny i aby uniknąć kary więzienia musi wpłacić kaucję.

Niestety starsza pani uwierzyła w przedstawioną przez rzekomego policjanta tzw. „legendę”. Zgodnie z instrukcją fałszywego funkcjonariusza, z którym cały czas prowadziła rozmowę, pieniądze w kwocie 50 tys. złotych przekazała młodej kobiecie, która przyszła do jej mieszkania. Po czasie okazało się, że seniorka wpadła w sieć przestępczej manipulacji.

- Ponownie apelujemy do wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Jeśli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji nie informują telefonicznie o prowadzonych działaniach. Nigdy też nie żądają wypłaty pieniędzy, nie wnoszą o ich przekazanie, dokonanie wpłaty na określone konto czy pozostawienie we wskazanym miejscu.

Prosimy również, aby rodziny osób starszych informowały je o tego typu zagrożeniach ze strony oszustów, wskazując sposób postepowania w podejrzanych sytuacjach

- informują policjanci

źródło: policja

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy