reklama

42-letnia kierująca miała 3,5 promila!

, Na sygnale, Wiadomości, 10.05.2021 19:00,
Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.
42-letnia kierująca miała 3,5 promila!

W niedzielę (9.05) policja otrzymała zgłoszenie o samochodzie marki Mitsubishi, który jedzie tzw. „zygzakiem” od strony Żywca w kierunku Suchej Beskidzkiej.

Policjanci zatrzymali pojazd na ulicy Mickiewicza w Suchej Beskidzkiej. Za kierownicą siedziała 42-letnia mieszkanka powiatu suskiego.

Podczas kontroli policjanci wyczuwali od niej alkohol, a badanie tylko potwierdziło podejrzenia. Okazało się, że kobieta miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. 42-latce grozi do 2 lat pozbawienia wolności , gdyż jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo.

Zgodnie z przepisami, kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat .

- Pamiętajmy, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości , a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Każdy kierowca, wyjeżdżając na drogę bierze odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego - mówią policjanci.

źródło: KPP Sucha Beskidzka.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy