reklama

Kierująca skodą spowodowała kolizję z samochodem nauki jazdy i uciekła. Dlaczego?

, Na sygnale, Wiadomości, 10.05.2021 10:45, red
Policjanci zatrzymali 36 – letnią mieszkankę gminy Kęty, podejrzaną o spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości.
Kierująca skodą spowodowała kolizję z samochodem nauki jazdy i uciekła. Dlaczego?

Do zdarzenia doszło w piątek (7.05) o godzinie 17:50. Służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową, do której doszło na skrzyżowaniu ulic Słowackiego z ulicą Tysiąclecia w Oświęcimiu.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kobieta kierująca samochodem marki Skoda wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu hyundaiowi, którym jechali: kursant nauki jazdy oraz jego instruktor z Suchej Beskidzkiej. Po zderzeniu sprawczyni kolizji oraz jej pasażer wysiedli z pojazdu i uciekli z miejsca zdarzenia.

Mundurowi ustalili, że pojazd należy do 36 – letniej mieszkanki gminy Kęty, jednak nie musieli jej długo szukać. Najpierw na miejsce zdarzenia wrócił znajomy właścicielki pojazdu, a po chwili zjawia się i 36 – latka. Kobieta była pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,40 promila alkoholu. Ponadto kobiecie kilkakrotnie pobrano krew do badań. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia przez nią alkoholu.

Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy