reklama

2,9 promila miał kierowca zatrzymany przez policjanta w czasie wolnym od służby

, Na sygnale, Wiadomości, 19.04.2019 14:25, red
Mężczyzna jechał zygzakiem...
2,9 promila miał kierowca zatrzymany przez policjanta w czasie wolnym od służby
Do zdarzenia doszło w czwartek (18.04) kilka minut przed godziną 10:00 w miejscowości Jaszczurowa.

St. asp. Przemysław Listwan mając dzień wolny od pracy jechał swoim samochodem, gdy nagle jego uwagę zwrócił fiat jadący w kierunku Suchej Beskidzkiej. Kierujący tym pojazdem nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania samochodu, którym poruszał się funkcjonariusz, powodując jednocześnie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jadący przed policjantem kierowca fiata poruszał się tzw. „zygzakiem”, w pewnym momencie wyprzedził dwa kolejne pojazdy i zjechał na stację benzynową.

Policjanta zaniepokoiło takie zachowanie kierowcy, które wskazywało, że może być on nietrzeźwy. Pojechał za nim i podbiegł do samochodu, otworzył drzwi i uniemożliwił kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy. Jak się okazało kierowca był nietrzeźwy. Funkcjonariusz powiadomił o sytuacji dyżurnego wadowickiej jednostki, który skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Przybyli na miejsce mundurowi sprawdzili trzeźwość mężczyzny - urządzenie wskazało 2,9 promila alkoholu w organizmie. 60-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności - czytamy w komunikacie wadowickiej policji.

Policjanci apelują, by każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.

źródło: policja Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy