reklama

Wielki Piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ostre kazanie o 'lewackim hejcie' i atakach na Kościół [FOTO]

, Polityka, MAGAZYN, Wiadomości, 19.04.2019 11:00, red
Do Kalwarii Zebrzydowskiej, jak co roku, przybyło ponad 100 tysięcy osób.
Wielki Piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ostre kazanie o 'lewackim hejcie' i atakach na Kościół [FOTO]
O świcie w piątek 19 kwietnia, przed "Domem Kajfasza", rozpoczęły się wielkopiątkowe uroczystości w sanktuarium pasyjno - maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej - główna część Misterium Męki Pańskiej. W tym roku pogoda dopisała. W kilkugodzinnej, największej Drodze Krzyżowej w Polsce uczestniczyło ponad 100 tys. osób.

Zobaczcie galerię zdjęć


Kazanie do wiernych po raz kolejny wygłosił metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.

– Schemat stosowanego przez nich (polityków, rządzących – przyp. red.) szantażu pozostaje w swej istocie niezmienny i brzmi zawsze tak samo: jeśli jesteś wyznawcą Chrystusa i Jego Ewangelii, to znaczy, że jesteś wrogiem: cesarza, króla, jakiegoś innego władcy czy też jakiegoś wysokiego urzędnika państwowego. W minionym dwudziestym wieku szantaż ten brzmiał: jeśli jesteś wyznawcą Chrystusa i Jego Ewangelii, to znaczy, że jesteś wrogiem bolszewickiego pierwszego sekretarza partii komunistycznej lub niemieckiego führera – mówił metropolita.

(...) Natomiast obecnie, w wieku dwudziestym pierwszym, szantaż ten brzmi następująco: jeśli przyznajesz się publicznie do Chrystusa i chcesz wprowadzać do swego życia Jego nauczanie na temat powołanego do szczęśliwości wiecznej człowieka, znaczy to, że: należysz do Ciemnogrodu, jesteś wrogiem poprawności politycznej, nie uznajesz zasady tolerancji, nie znasz smaku prawdziwej wolności, jesteś fanatykiem, jesteś faszystą, jesteś przeciwnikiem Światowej Organizacji Zdrowia, zalecającej deprawację dzieci i pozbawianie ich niewinności już w wieku przedszkolnym, jesteś homofobem, walczącym z kartą LGBT, walczysz z postępem ludzkości - mówił metropolita do tysięcy wiernych zgromadzonych w Kalwarii.


Odwołał się też m.in. do ogólnopolskiej debaty dotyczącej karty LGBT i praw mniejszości. Stwierdził, że są one „napięciem kulturowym” i kuszeniem, jakiemu poddawani są chrześcijanie. Mówił, że światu chodzi o to, aby chrześcijanie przyznali, że nie są fanatykami, faszystami, homofobami.

– O tym, że tak naprawdę jest, świadczy olbrzymia fala lewackiego hejtu i ogromny potok wprost niegodnych i pełnych pogardy słów, które rozlały się po całym świecie, także w Polsce, w odniesieniu do tych wszystkich osób, które się modlą i które chcą materialnie wspierać w dużej mierze strawioną kilka dni temu pożarem paryską katedrę Notre Dame – mówił Marek Jędraszewski.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 24.04.2019 08:39

Chyba pomyliłeś stacje ... https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/91193/Siedzial-z-zabojca-Adamowicza-W-celi-ogladalismy-Polsat-i-TVN.html

xpek, 23.04.2019 23:07

ten jedraszewski jakoś dziwnie podobny do tego biskupa z Klera

`, 23.04.2019 17:34

Pomijając fakt że po raz kolejny zostałeś sprowadzony do parteru (tak jak pod innymi artykułami), trzeba przyznać że Moherek trafił na żyzną glebę :-0

`, 23.04.2019 17:30

To pewnie musi być Ci niezmiernie przykro że jesteś cieńszy od cienkiego w uszach i nieco powyżej :-0

mark7, 23.04.2019 17:01

Opinie polegające na cytatach to twórczość wybitnie zaawansowana i cenna . Odnoszenie się do niej wyglądać może jak rozmowa z samym sobą.Nie nastąpi polemika , ponieważ adwersarz jest za cienki w uszach i nieco powyżej.

`, 23.04.2019 13:50

Wystawiłeś sobie ..... świetną opinię stając ramię w ramie z Moherkiem :-0 BRAWO !!!

`, 23.04.2019 13:48

"Panie Mirku!! z kim Pan dyskutuje? Uważa Pan że wysłucha i zrozumie Pana argumenty ameba?" ........ Nie ! on uważa że tylko prawdziwy pierwotniak go zrozumie i poprze. I w tym jednym się nie pomylił :-0 mój drogi besserwisserze OOO HAAAA HAAAAA HAAAAA

`, 23.04.2019 13:43

"Czy nie rozumiecie że nic nie ma za darmo?" ... Jak to nie ??? Twoje skecze są za darmo :-0 marne bo marne ale zawsze.

`, 23.04.2019 13:40

"Śledzę z uwagą dyskusje dwóch zwaśnionych stron" ... "Dyskutują o polityce , kościele i sprawach które nie ogarniają" .......... Dziwne masz zajęcie :-0 i jeszcze tyle uwagi w nie wkładasz :-0

`, 23.04.2019 13:34

"Głupota i ponadczasowa ciemnota w Andrychowie ma się nie najgorzej" ... U Ciebie też nie ma co narzekać :-0 OOO HAA HAAA HAAAAA

mark7, 23.04.2019 13:05

Śledzę z uwagą dyskusje dwóch zwaśnionych stron. Głupota i ponadczasowa ciemnota w Andrychowie ma się nie najgorzej. Z uporem maniaka nowa elita intelektualna broni tych co rzucili ochłap na chlebek i coś do popicia. Dyskutują o polityce , kościele i sprawach które nie ogarniają. Argumentując sloganami wyjętymi z ust przestępców / prawomocnie skazany premier/ i słowami ludzi którzy mówią prawdę wtedy gdy się pomylą.W jednej z opinii spotkałem zdanie które mówi o całkowitym braku wiedzy obrońców władzy. Jest to całkowicie zrozumiałe. Programy " pomocowe " nie są dedykowane dla mnie ,daję sobie świetnie radę, tylko dla tych co potrafią żyć jak pasożyt. Żreć , pić i godnie żyć nie dając społeczeństwu nic w zamian. Kim jesteście do cholery? Czy nie rozumiecie że nic nie ma za darmo? To co wam teraz dają ,zwrócicie z nawiązka zakładając że kiedykolwiek zbrukacie się pracą.To kredyt ,zresztą bardzo drogi który wy uznajecie jako nagrodę. Pytanie tylko ,nagrodę za co? Czym takim różnicie się od ciężko pracującej reszty społeczeństwa?, które was utrzymuje i żywi? Nie piszę o wstydzie ,ponieważ pasożyt takiej cechy nie posiada. Była by to naganna postawa , na granicy frajerstwa. Frajerstwa którym tak ochoczo jak spotykam w rozmowach codziennych nas , sponsorów ich bytu obdzielają. Panie Mirku!! z kim Pan dyskutuje? Uważa Pan że wysłucha i zrozumie Pana argumenty ameba? Śmiem w to wątpić.

`, 23.04.2019 11:30

"Skończyłem dysputę z Tobą" ..... Możemy przyjąć Wybiórczy Moherku że skończyłeś bredzić. I pamiętaj o nauce Franciszka "Przestań być negatywny". - Potrzeba mówienia źle o innych oznacza niskie poczucie własnej wartości. Dowodzi, że czujemy się tak niscy, że zamiast podnieść się sami, musimy ciągnąć innych do dołu. Szybkie zapominanie o negatywnych sprawach, jest zdrowe - tłumaczy Franciszek."

`, 23.04.2019 11:24

Wybiórczy Moherku dobrze Cię wyszkolili: zwalczać kościół i patriotyzm :-0

`, 23.04.2019 11:22

"FAKTY" ... Oj już tak się nie obnoś skąd czerpiesz swoja "wiedzę historyczną" OOO HAAA HAAAA HAAAAA

Mirek, 23.04.2019 11:19

normalnie szok .... nie docierają FAKTY ... Skończyłem dyskusję z Tobą wypłukana główko. Za niski poziom dla mnie. Skoro nie docierają FAKTY, a serwuje się informacje czerpane z TVPiS, Trwam, Radio Maryja i inne ze spędów sekty, to szkoda czasu. Wracaj na kanał TVP Info i napisz tam coś na pasku. Co do zwalczania "kościół i patriotyzm" - nie używaj tych słów, nie wiesz co to znaczy i nie jesteś ich godny !! A ten Twój "kościół" (a la np Jędraszewski czy "flaszka" Głódź) i taki patryjotyzm faszystowsko nazistowski - trzeba potępiać !! Skończyłem dysputę z Tobą.

`, 23.04.2019 10:35

A wasza domena Wybiórczy Moherku ciągle żywa nieprawdaż: zwalczać kościół i patriotyzm :-0

`, 23.04.2019 10:19

"kto spał w niedzielny poranek stanu wojennego" ... No Wybiórczy Moherku twoi nie spali bo ganiali z pałami a teraz narzekają że "za dwa tysiące nie jestem w stanie wyżyć" OOO HA HA HA

`, 23.04.2019 10:12

I czytaj dziecko ten tekst Franciszka aż przestaniesz być negatywny ! ... A pojęcie o Historii Wybiórczy moherku masz to masz takie same jak pojęcie o kulturze osobistej :-0 Przynajmniej się z tym nie kryjesz :-0 wyznawco Bolka, "Hieny roku", Jurnego Stefana i funkcjonariuszy UB których jak sam napisałeś tak wielbisz.

`, 23.04.2019 10:03

I teraz "moherku od Wybiórczej" najważniejsze ... Pewnie przegapiłeś ten tekst (jak z resztą wszystkie inne) ... "Przestań być negatywny". - Potrzeba mówienia źle o innych oznacza niskie poczucie własnej wartości. Dowodzi, że czujemy się tak niscy, że zamiast podnieść się sami, musimy ciągnąć innych do dołu. Szybkie zapominanie o negatywnych sprawach, jest zdrowe - tłumaczy Franciszek."

`, 23.04.2019 10:03

Tak, tak Psikuta jesteś doskonałym przykładem wyborcy Totalnych :-0 ... nawet w święta potrafisz tylko pluć jadem i siać nienawiści !

`, 23.04.2019 10:03

Jak przystało na wyborcę Totalnych trzeba Ci powtarzać kilka razy żebyś zrozumiał więc.

Mirek, 23.04.2019 09:51

Siać nienawiść i skłócić naród, to Wasza domena pseudo-katolicy i patryjoci-faszyści. A Twoje pozostałe wywody, to jest właśnie Wasza "prawda", jak np kolejne kłamstwa Pana Pinokio-Morawieckiego. Wszyscy jesteście kłamcy i nikt Wam nie wmówi że czarne jest czarne, a białe jest białe. Jestesmy narodem Doliny Krzemowej Europy, robimy samochody elektryczne, sędziowie to kolaboranci i mordercy, a Pan Pinokio spędził młodość pracując i pamiętając cepy. Pogratulować idoli i guru sektowych. A może moherku chcesz porozmawiać kto spał w niedzielny poranek stanu wojennego ? To jak to - spał rano Jarosław Zbawiciel, czy np ubek (wg Ciebie moherze) Adam Michnik ? A może spał do południa Komorowski, Tusk, Bujak, Lis, Borusewicz, Frasyniuk, Wałęsa, Niesiołowski, Geremek, Bartoszewski i wieelu innych ? No popatrz ... saaaami ubecy i komuniści, więc pewnie WRON postanowił ich bronić przed śpiochami Zbawicielami ? Jesteście wypłukani z podstawowej wiedzy historycznej !

`, 22.04.2019 15:11

I czytaj dziecko ten tekst Franciszka aż przestaniesz być negatywny !

`, 22.04.2019 15:07

I teraz "moherku od Wybiórczej" najważniejsze ... Pewnie przegapiłeś ten tekst (jak z resztą wszystkie inne) ... "Przestań być negatywny". - Potrzeba mówienia źle o innych oznacza niskie poczucie własnej wartości. Dowodzi, że czujemy się tak niscy, że zamiast podnieść się sami, musimy ciągnąć innych do dołu. Szybkie zapominanie o negatywnych sprawach, jest zdrowe - tłumaczy Franciszek."

`, 22.04.2019 15:04

"widzę anonimie ~. czy jakoś tam, że jesteś pasjonatem TVPiS i sektowych tatusiowych rydzycośtam mediów" ........ Białe myszki pewnie też widzisz (zapewne w sułtanach ) OOO HAA HAAA HAAAAA

`, 22.04.2019 15:04

"Jesteś taki usłużny moherek, czerpiący swoja wiedzę z jedynie prawdziwe info z w/w mediów" ... Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie chodzę na marsze UBywateli wiec nie mam "moherka" moherku i Wybiórczej też nie czytam.

`, 22.04.2019 15:04

Tak, tak Psikuta jesteś doskonałym przykładem wyborcy Totalnych :-0 ... nawet w święta potrafisz tylko pluć jadem i siać nienawiści !

`, 22.04.2019 15:04

Jak przystało na wyborcę Totalnych trzeba Ci powtarzać kilka razy żebyś zrozumiał więc.

Mirek, 22.04.2019 14:40

a co do słuchania Franciszka - przekaż moherku p.Jędraszewskiemu i p. Sławoj "flaszka" aby wsłuchali sie co ich Szef mówi i nakazuje

Mirek, 22.04.2019 14:37

jesteś moherku jednym z tych, którzy rano późno wstali i dziwili się że radio jakoś źle działa, telefony wyłączyli .... Taki moherek, któremu należy się, najlepiej po równo, a Ci, którzy wywalczyli wolność, to "UBywatele i Wybiórczej". Jesteś z tych, którzy są TERAZ odważni i uwielbiają kopać "UBywatele i Wybiórczej", bo tak guru sekty nakazują i TVPiS nakazuje. Może wymienisz moherku bohaterów czasów PRL, którzy w więzieniu gnili, a Ty spałeś do południa ? Może oprócz chorego Antoniego i ochlaptusa Kamińskiego. ZERO walczyliście, ZERO przezyliście, ZERO jesteście, a opluwać "UBywatele i Wybiórczej" to TERAZ uwielbiacie.

`, 22.04.2019 14:21

"widzę anonimie ~. czy jakoś tam, że jesteś pasjonatem TVPiS i sektowych tatusiowych rydzycośtam mediów" ........ Białe myszki pewnie też widzisz (zapewne w sułtanach ) OOO HAA HAAA HAAAAA

`, 22.04.2019 14:15

"Jesteś taki usłużny moherek, czerpiący swoja wiedzę z jedynie prawdziwe info z w/w mediów" ... Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie chodzę na marsze UBywateli wiec nie mam "moherka" i Wybiórczej też nie czytam.

`, 22.04.2019 14:12

"Co do "słuchania aktualnego papieża" - TAK, dokłaaadnie, słucham" ...... To pewnie przegapiłeś ten teks (jak z resztą wszystkie inne) ... "Przestań być negatywny". - Potrzeba mówienia źle o innych oznacza niskie poczucie własnej wartości. Dowodzi, że czujemy się tak niscy, że zamiast podnieść się sami, musimy ciągnąć innych do dołu. Szybkie zapominanie o negatywnych sprawach, jest zdrowe - tłumaczy Franciszek."

`, 22.04.2019 14:08

Tak, tak Psikuta jesteś doskonałym przykładem wyborcy Totalnych :-0 ... nawet w święta potrafisz tylko pluć jadem i siać nienawiści !

Mirek, 22.04.2019 12:58

widzę anonimie ~. czy jakoś tam, że jesteś pasjonatem TVPiS i sektowych tatusiowych rydzycośtam mediów dotowanych - o zgrozo - z podatków WSZYSTKICH Polaków. Jesteś taki usłużny moherek, czerpiący swoja wiedzę z jedynie prawdziwe info z w/w mediów. Co do "słuchania aktualnego papieża" - TAK, dokłaaadnie, słucham i jestem zdegustowany klechomi polskimi (a przynajmniej pana Jędraszewski i "flaszka" Sławoj), którzy mają kompletny odlot od aktualnych wskazówek z Watykanu i nadal są zapatrzeni w JP2, którego Dziwisz zablokował od wiedzy co dzieje się w światku zboków w sułtannach, a poglądy średniowieczne należy uaktualniać i dostosowywać do XXI wieku.

`, 21.04.2019 12:53

I pewnie chciałbyś nominować siebie i tego drugiego Psikute w ich miejsce OOO HAAA HAAAAA HAAAAAA

`, 21.04.2019 11:18

"nie słuchający aktualnego papieża" ... A ty słuchasz ???

`, 21.04.2019 11:10

Tak, tak Psikuta jesteś doskonałym przykładem wyborcy Totalnych :-0 ... nawet w święta potrafisz tylko pluć jadem i siać nienawiści ! ... Nie ma "PiSlandii" tylko jest Polska, nie ma "owczarni" tylko są katolicy.

Mirek, 21.04.2019 10:04

Do kompletu Sławoj Głódź oznajmił owczarni w Święta jacy to niedobrzy są nauczyciele i jak to wykorzystują młodzież uczącą się. No i wiadomo, "nauka" nie pójdzie w las, trafi na na dobrą glebę suwerena, dla którego takie osoby są głosem Boga, absolutem i oczywistą oczywistością. Poprą swą "wiedzę" jeszcze w kłamliwej TVPiS i efekt murowany - nienawiść w stosunku do nauczycieli.

Mirek, 20.04.2019 21:02

Za jakie grzechy spotkało Małopolske, że mamy takiego metropolitę ... przecież ten purpurat kłamie, nie słucha swojego Najwyższego w Watykanie, traktuje swoje owieczki jak barany, myśli że nadal żyjemy w średniowieczu, i będzie dyktował światopogląd swoim baranom. Jeżeli chce przyciągnąć ludzi do Kościoła, to trzeba ich traktować jak istoty rozumne! Jak może może narzekać w dzisiejszych PiSlandii, że krzywda dzieje się Kościołowi !! Ten hipokryta, kłamca i nie słuchający aktualnego papieża po prostu NIE NADAJE SIĘ na kapłana !

bolo123, 19.04.2019 14:55

Uderz w stół a nożyce się odezwą

xpek, 19.04.2019 13:25

hipokryta

Zakolog, 19.04.2019 13:04

Konsekrowany Marku nie idź dalej drogą katedry Notre Dame, bo lewactwo będzie miało z Was polew do końca tego wieku. A i tak już, łacha drą niemiłosiernie.

cozabanda, 19.04.2019 11:45

To nie są ataki na Kościół lecz na was, panie Jędraszewski. Za ukrywanie pedofilow, za chciwość, za obłudę, za pogardliwy odnoszenie się do innych, za szerzenie nienawiści, za dojenie publicznej kasy, za wtrącanie się w nie swoje sprawy, za popieranie przemocy domowej wobec kobiet, za antyfeminizm, za pychę, za lenistwo, za pasożytniczy sposób życia, za pijaństwo, za propagowanie ciemnoty , za ..., za ..., za ... itd. Po prostu za całokształt, panie Jędraszewski. Za całokształt!!!